Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit

Próza - beletrie

Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit

Hodnocení: 2x
  • 4

Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit - Lívia Šavelková . Monografie Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit se zabývá problematikou identifikace skupin lidí, kteří se označují za Irokéze nebo jsou označováni za Irokéze. Irokézové jsou původní obyvatelé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit koupíte i tady

Specifikace Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 328 Kč

Monografie Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit se zabývá problematikou identifikace skupin lidí, kteří se označují za Irokéze nebo jsou označováni za Irokéze. ... a dál?

Produkt Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit

Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit - parametry

Název produktu: Lívia Šavelková: Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 328 Kč
Maximální cena: 473 Kč
Ušetríte až: 145 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit - Lívia Šavelková . Monografie Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit se zabývá problematikou identifikace skupin lidí, kteří se označují za Irokéze nebo jsou označováni za Irokéze. Irokézové jsou původní obyvatelé Severní Ameriky žijící převážně v severovýchodní části USA (zejména Stát New York) a v přiléhajících částech Kanady (Ontario, Quebec). Práce se zaměřuje především na proces utváření identity či identit v kontextu politiky USA (a jednotlivých amerických států) a Kanady (a jednotlivých kanadských provincií), které stanovují právní rámec pro vymezení příslušníků skupiny, pravidla pro přechod státních hranic a jurisdikci v rezervacích. Dále se zabývá sebeidentifikací Irokézů na základě příbuzenství, místa bydliště, uznávání, či odmítání vlastních politických reprezentantů a s tím souvisejících frakcí komunit, náboženství, původních jazyků, symboliky, ústní tradice a specifických záležitostí, jimiž je například hra lakros. Speciální důraz je věnován internátním školám, které byly součástí asimilační politiky USA i Kanady a měly na podobu identity původních obyvatel ohromný vliv. Irokézové a jejich postavení a působení v mezinárodním prostoru je také pojato v širší rovině formování identity a kategorizace tvz. domorodých či původních obyvatel, ovlivňované soudobými ideologiemi spjatými s mezinárodním společenstvím. Součástí práce je přehled lokalit, v nichž současní Irokézové žijí, s jejich specifickými charakteristikami. Současní Irokézové: severoameričtí indiáni a utváření jejich identit - Lívia Šavelková od nakladatelství Univerzita Pardubice v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.