Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Leila Sebbar: Šerazáda

Próza - beletrie

Leila Sebbar: Šerazáda

Hodnocení: 1x
  • 4

Šerazáda – 17 let, tmavé vlnité vlasy, zelené oči - Leila Sebbar. Ústředním tématem knihy jsou střety mezi tradičními hodnotami a moderním způsobem života v rodinách alžírských přistěhovalců ve Francii, hledání identity, kulturní a náboženská „smíšenost“. Limitované vydání 99 kusů, knihy jsou číslovány. Leila Sebbar ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Leila Sebbar: Šerazáda koupíte i tady

Specifikace Leila Sebbar: Šerazáda

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 245 Kč

Šerazáda je jedinečný text z poloviny osmdesátých let o mladých severoafrických přistěhovalcích v Paříži, jejich nespoutaném životě na hraně zákona, nezařazenosti a bezradnosti. ... a dál?

Produkt Leila Sebbar: Šerazáda

Leila Sebbar: Šerazáda - parametry

Název produktu: Leila Sebbar: Šerazáda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 245 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 84 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šerazáda – 17 let, tmavé vlnité vlasy, zelené oči - Leila Sebbar. Ústředním tématem knihy jsou střety mezi tradičními hodnotami a moderním způsobem života v rodinách alžírských přistěhovalců ve Francii, hledání identity, kulturní a náboženská „smíšenost“. Limitované vydání 99 kusů, knihy jsou číslovány. Leila Sebbar Narodila se v roce 1941 Alžírsku v učitelské rodině, otec byl Alžířan a matka Francouzka. Studovala na filozofické fakultě v Aix-en-Provence a v Paříži, kde i žije od roku 1963. Spolupracuje s různými literárními časopisy a s France-Culture. Je autorkou esejistických knih, četných románů a povídek. Ústředním tématem její prózy jsou střety mezi tradičními hodnotami a moderním způsobem života v rodinách alžírských přistěhovalců ve Francii, hledání identity, kulturní a náboženská „smíšenost“. Leila Sebbar napsala několik povídkových knih (např. La Jeune fille au balcon, Dívka na balkoně, 1996; Soldats, Vojáci, 1999) a několik výborů tematicky zaměřených povídek sebrala, jako např. Un Siecle de nouvelles franco-maghrébines (Století francouzsko-maghrebské povídky, 1992), Une Enfance d’ailleurs, 17 écrivains racontent (Dětství jinde, 17 spisovatelů vypráví, 1993), Une Enfance algérienne (Alžírské dětství, 1998) či Une Enfance outre-mer (Dětství v zámoří, 2001). V poslední době vyšly romány Je ne parle pas la langue de mon pere (Nemluvím jazykem svého otce, 2003) a Parle mon fils, parle a ta mere (Mluv, synu, mluv se svou matkou, 2005). Knihy Leily Sebbar byly přeloženy do arabštiny, angličtiny, holandštiny, italštiny a němčiny. Za román Le Silence des rives (Ticho břehů, 1993) Leila Sebbar získala Cenu Kateba Yacina. V nakladatelství Es-ma Šerazáda – 17 let, tmavé vlnité vlasy, zelené oči - Leila Sebbar od nakladatelství Es-ma v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Psí hlava - Jean Dutourd. Edmond Du Chaillu je báječné dítě. Bohužel má kokršpanělí hlavu, chlupatou a s obrovskými visícími uši. Obdarován lidským srdcem a duší člověka začíná svůj život obtěžkán tímto „psím osudem“. Bude pro něj znamenat jak trápení ve škole i později na vojně, tak i pohodnou možnost stát stranou. Především mu ale umožní poznat samotu. Ani peníze ani psi ho nemohou utěšit. Až do chvíle, kdy potká lásku – šílené? Pětadvacetiletá žena, vdova bez rodičů, otřese jeho životem. Jean Dutourd se nám rozhodl vyprávět o komickém světě skrze tento tragický život ….život psa, symbolu uměleckého života. Tato kniha byla oceněna Prix Courteline. Limitované vydání, knihy jsou číslovány. Psí hlava - Jean Dutourd od nakladatelství Es-ma v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.