MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Próza - beletrie

Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788086216508

Anotace: Divadelní hra o čtyřech dějstvích, podávající realistický obraz české vesnice. Vysloužilec Bláha po 12 letech vojenské služby žádá honického starostu Dubského o místo ponocného. Ale toto místo by se hodilo i úlisnému krejčímu Fialovi. Hlavní vliv na celou záležitost mají 2 sedláci, Dubský a Bušek. Při ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.73337
skladem

Jaké má kniha
Naši furianti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Čerstvá hodnocení Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

  • 5

m.busa82, 25. listopadu 2015

To nemá chybu. Realistické zobrazení poměrů na venkově, místní páprdové se předhánějí, kdo je v čem lepší a kdo musí mít poslední slovo. Student touto četbou zabije dvě mouchy jednou ranou - má čárku do deníku a pobaví se.


Specifikace Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 162 Kč

Kniha – autor Ladislav Stroupežnický, 90 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná. Obraz života v české vesnici o čtyřech dějstvích. ... a dál?

Produkt Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Ladislav Stroupežnický: Naši furianti - parametry

Název produktu: Ladislav Stroupežnický: Naši furianti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 177 Kč
Ušetríte až: 15 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Divadelní hra o čtyřech dějstvích, podávající realistický obraz české vesnice. Vysloužilec Bláha po 12 letech vojenské služby žádá honického starostu Dubského o místo ponocného. Ale toto místo by se hodilo i úlisnému krejčímu Fialovi. Hlavní vliv na celou záležitost mají 2 sedláci, Dubský a Bušek. Při sporech, které se ve hře objevují, však často nejde o věc, ale osobní zájmy. V díle je užito oblastní nářečí. Ukázka z díla: Naši furianti Výstup 1. Chýlí se za letního dne k večeru. – V pozadí hrají špačka děti, oděné v šat plátěný – jsou bosy. Napravo u Habršperkovy chalupy hrají tři kluci o fazole do jamky. Před jednou chalupou v pozadí sedí KOŽENÝ na babce a naklepává kladívkem kosu. V kovárně občas buší kladiva o kovadlinu a rohatinu. Rozvojem aktu vyjde KOVÁŘ z kovárny a kouří z krátké dýmky; rozhlédne se vždy vůkol a vrátí se zas do kovárny. V pozadí návsí stojí vůz krytý plachtou. Vedle vozu MARKÝTKA a TOBIÁŠ NEDOCHODIL. Oba prodávají dřevěné nádobí, mísy, různé

truhlice, slaňky, krouhadla na zelí, měchačky, ošatky, opálky, dětské hračky, píšťaly, hlavně však dřevěnky. DUBSKÁ, ŠUMBALKA a jiné sousedky kupují. Houf dětí očumuje kolem. Matky jim kupují píšťalky a hračky – kluci pískají a skotačí v pozadí, pobíhajíce v nových dřevěnkách. – V popředí HABRŠPERK, vyjde ze své chalupy a stírá si pot s čela. Proti němu přichází z jiné strany BLÁHA. Oba kouří z krátkých dýmek. Bláha: Dej pámbu dobrej večer, Josefe! Habršperk: Dejž to pámbu, Valentýnku! Bláha: No, co děláš, kamaráde? Habršperk: Ale prosím tě – (stírá si pot s čela) den před poutí – to víš, bude muzika, a to má švec vždycky napilno. Vyšel jsem se drobet ochladit. (Ohlédne se a spatří Markýtčin vůz.) I koukej, Valentýnku, přijeli od Domažlic Buláci s dřevěným nádobím. Obraz života v české vesnici o čtyřech dějstvích. Naši furianti - Ladislav Stroupežnický od authora Ladislav Stroupežnický a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Český divadelní bestseller. Jak to u nás doma vypadá a o čem všem jsme schopni se pohádat - to věděl Ladislav Stroupežnický už v roce 1887 a od té doby se mnoho nezměnilo. Autor : Ladislav Stroupežnický, Obraz života v české vesnici o čtyřech dějstvích.Druh sortimentu : Kniha, Naši furianti, Jazyk : Čeština, Počet stran : 90 Ladislav StroupežnickýARTUR 2016, edice D Kniha, čeština, 90 stran


Recenze Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

m.busa82, 25. listopadu 2015To nemá chybu. Realistické zobrazení poměrů na venkově, místní páprdové se předhánějí, kdo je v čem lepší a kdo musí mít poslední slovo. Student touto četbou zabije dvě mouchy jednou ranou - má čárku do deníku a pobaví se.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.