Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD)

Knihy

Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD)

Hodnocení: 1x
  • 4

Jára Cimrman : Dobytí severního pólu (CD): V pražské restauraci „Pod Vyšehradem”, kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD) koupíte i tady

Specifikace Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 109 Kč

Kategorie Krásná literatura - Divadelní hry Audioknihy - mluvené slovo na CD - Ostatní mluvené slovo ... a dál?

Produkt Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD)

Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD) - parametry

Název produktu: Ladislav Smoljak, Jan Svěrák: Dobytí severního pólu (CD)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 109 Kč
Maximální cena: 143 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jára Cimrman : Dobytí severního pólu (CD): V pražské restauraci „Pod Vyšehradem”, kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život. Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru „Přetržené dítě”, která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška. Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru „kompaktní a čirou jeko střechýl” (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět – bohužel pozdě – dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.Seznam skladeb:Úvodní seminář, 1393Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909 - Ú, 1393Dobytí severního pólu, 3136 Dobytí severního pólu - Ladislav Smoljak, Jan Svěrák. Cimrman se ve své době věnoval tzv. živým obrazům a jednoho dne byl požádán, aby sestavil živý obraz „Češi na Severním pólu“. Aby získal inspiraci tak se do nejsevernějšího místa světa vypravil a po návratu do Čech o této výpravě napsal divadelní hru. Česká výprava měla od začátku plno problému. Místo psů vzali sice silného ale duševně zaostalého Varla Frištenského. Hned po vystoupení z vlaku v Rusku zjistili, že ve vlaku zapomněli míč. Když jim došlo jídlo, byli nuceni, sníst psy. I tak severní točnu ale dobyli ještě dva dny před výpravou Američana Edwina Pearyho. Stateční Čechové se však ke svému činu po návratu nepřiznali, protože věděli, že by sláva připadla nenáviděnému Rakousku. Dobytí severního pólu - Ladislav Smoljak, Jan Svěrák od nakladatelství SUPRAPHON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: CD-Dobytí severního pólu (Divadlo J. Cimrmana) - Ladislav Smoljak; Zdeněk Svěrák. Publikace: CD-Dobytí severního pólu (Divadlo J. Cimrmana) - Ladislav Smoljak; Zdeněk Svěrák. Kategorie Krásná literatura - Divadelní hry Audioknihy - mluvené slovo na CD - Ostatní mluvené slovo CD,1992


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.