Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Kyberšikana

Učebnice/Odborná literatura

Kyberšikana

Hodnocení: 1x
  • 4

Průvodce novým fenoménem. Kniha představuje relativně nový společenský jev, jemuž se v současnosti dostává velké pozornosti ve školství, v médiích i v akademickém světě. Čtenář se seznámí s jevy, které s kyberšikanou souvisejí (agrese a agresivní chování), s rozdíly oproti tradiční (školní) šikaně a s tím, jak je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kyberšikana
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kyberšikana koupíte i tady

Specifikace Kyberšikana

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 162 Kč

Kniha představuje relativně nový společenský jev, jemuž se v současnosti dostává velké pozornosti ve školství, v médiích i v akademickém světě. Čtenář se seznámí s jevy, které s kyberšikanou souvisejí (agrese a agresivní chování), s rozdíly oproti tradiční (školní) šikaně a s tím, jak je tato nová forma šikany formována specifickým charakterem online prostředí. Prostor je věnován i kyberšikaně v českém a světovém kontextu a jejímu mediálnímu obrazu. Podrobně jsou představeny charakteristiky jejích aktérů – obětí, » ... a dál?

Produkt Kyberšikana

Kyberšikana - parametry

Název produktu: Kyberšikana
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Průvodce novým fenoménem. Kniha představuje relativně nový společenský jev, jemuž se v současnosti dostává velké pozornosti ve školství, v médiích i v akademickém světě. Čtenář se seznámí s jevy, které s kyberšikanou souvisejí (agrese a agresivní chování), s rozdíly oproti tradiční (školní) šikaně a s tím, jak je tato nová forma šikany formována specifickým charakterem online prostředí. Prostor je věnován i kyberšikaně v českém a světovém kontextu a jejímu mediálnímu obrazu. Podrobně jsou představeny charakteristiky jejích aktérů – obětí, agresorů i přihlížejících. Pozornost je upřena též na možné dopady kyberšikany a na způsoby, jakými se s ní její oběti vyrovnávají. Závěrečná část knihy je zaměřena na možnosti prevence a zvládání tohoto jevu na individuální, rodinné a institucionální rovině. Z obsahu  ÚVOD USPOŘÁDÁNÍ KNIHY 1. KYBERŠIKANA ? NOVÝ TYP AGRESE U DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH (Alena Černá)  1.1 DĚTI, DOSPÍVAJÍCÍ A TECHNOLOGIE 1.2 AGRESE V DĚTSTVÍ A ADOLESCENCI 1.2.1 Agresivita a agresivní chování 1.3 ŠIKANA A KYBERŠIKANA JAKO TYP AGRESIVNÍHO CHOVÁNÍ 1.3.1 Definice tradiční (školní) šikany 1.3.2 Definice kyberšikany 1.4 ŠKÁDLENÍ A KYBERŠKÁDLENÍ 1.5 FORMY KYBERŠIKANY 1.5.1 Projevy kyberšikany 1.5.2 Média (kanály) šíření kyberšikany 1.6 PROČ DĚTI A DOSPÍVAJÍCÍ VLASTNĚ KYBERŠIKANUJÍ? 1.7 SHRNUTÍ Literatura 2. VÝSKYT KYBERŠIKANY (Lenka Dědková, David Šmahel)  2.1 PROBLÉM DEFINOVÁNÍ KYBERŠIKANY 2.1.1 Přímá otázka 2.1.2 Otázky na konkrétní formy/projevy kyberšikany 2.2 VÝSKYT KYBERŠIKANY V ČR 2.2.1 Identifikování kyberšikany ve výzkumu COST 2.3 PROPOJENÍ S TRADIČNÍ ŠIKANOU 2.4 MEDIÁLNÍ OBRAZ KYBERŠIKANY 2.5 JAK KYBERŠIKANU U DÍTĚTE ROZPOZNAT 2.6 SHRNUTÍ Literatura 3. AKTÉŘI KYBERŠIKANY (Hana Macháčková, Lenka Dědková)  3.1 ŠIKANA A KYBERŠIKANA JAKO SKUPINOVÝ PROCES 3.1.1 Pozice a role ve skupině 3.1.2 Reakce okolí na šikanu 3.1.3 Role skupiny u kyberšikany 3.1.4 Sociální pozice aktérů kyberšikany 3.1.5 Reakce okolí na kyberšikanu 3.2 OSOBNOSTNÍ CHARAKTERISTIKY A VRSTEVNICKÝ STATUS AKTÉRŮ ŠIKANY A KYBERŠIKANY 3.2.1 Oběti šikany a kyberšikany 3.2.2 Agresoři šikany a kyberšikany 3.2.3 Oběti/agresoři 3.2.4 Rozdíly v pohlaví 3.2.5 Přihlížející 3.3 SHRNUTÍ Literatura 4. DOPADY KYBERŠIKANY (Lenka Dědková, Hana Macháčková)  4.1 JAK PŘISTUPOVAT K POZNATKŮM O DOPADECH KYBERŠIKANY 4.2 CHARAKTER DOPADŮ U KYBERŠIKANY 4.3 DOPADY NA INDIVIDUÁLNÍ ÚROVNI 4.3.1 Dopady kyberšikany u obětí 4.4 ROLE OBĚTÍ A AGRESORŮ 4.4.1 Dopady kyberšikany u agresorů 4.4.2 Sebevražedné tendence 4.4.3 Dopady kyberšikany u přihlížejících 4.5 DOPADY KYBERŠIKANY NA KOLEKTIVNÍ ÚROVNI 4.5.1 Dopady v rámci vrstevnické skupiny 4.5.2 Dopady v rámci rodiny 4.5.3 Dopady v rámci školy 4.6 SHRNUTÍ Literatura 5. STRATEGIE ZVLÁDÁNÍ KYBERŠIKANY (Alena Černá)  5.1 STRATEGIE ZVLÁDÁNÍ JAKO REAKCE NA STRES 5.2 STRATEGIE ZVLÁDÁNÍ U KYBERŠIKANY 5.2.1 Jiná možnost rozlišování – reakce a prevence 5.2.2 S čím se můžeme setkat přímo u obětí? 5.2.3 Znamená vyhýbání se nezvládnutí situace? 5.2.4 Svěřit se, či nes


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.