Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Klaus Bötig: Kréta

Knihy naučná literatura

Klaus Bötig: Kréta

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kam na ideální dovolenou? Abyste cítili pod nohama hebký písek, slyšeli jen konejšivé šplouchání moře a vystavovali slunci vonnými mastmi napuštěnou tělesnou schránku? Krétu si nemusejí odříkat ani příznivci aktivní dovolené, kteří si rádi vyrazí někam za pobřežní pás hotelů - v horách se setkají s rolníky žijícími ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kréta
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Klaus Bötig: Kréta koupíte i tady

Specifikace Klaus Bötig: Kréta

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 127 Kč

Kam na ideální dovolenou? Abyste cítili pod nohama hebký písek, slyšeli jen konejšivé šplouchání moře a vystavovali slunci vonnými mastmi napuštěnou tělesnou schránku? Krétu si nemusejí odříkat ani př ... a dál?

Produkt Klaus Bötig: Kréta

Klaus Bötig: Kréta - parametry

Název produktu: Klaus Bötig: Kréta
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kam na ideální dovolenou? Abyste cítili pod nohama hebký písek, slyšeli jen konejšivé šplouchání moře a vystavovali slunci vonnými mastmi napuštěnou tělesnou schránku? Krétu si nemusejí odříkat ani příznivci aktivní dovolené, kteří si rádi vyrazí někam za pobřežní pás hotelů - v horách se setkají s rolníky žijícími tak jako jejich předkové v dnes již předminulém století, na úbočích kopců narazí na roztroušené pozůstatky po velkolepých palácích a městech z doby mínójské i pozdější. A večer potom jak "buřtíci", tak "neposedové" svorně usednou v taverně s výhledem na moře, budou ochutnávat výtečná jídla řecké kuchyně a zapíjet je jiskřivým vínem, uzrálým pod paprsky žhavého slunce. Kréta není bezduchým "koupacím rájem", najdou se tu malebná městečka spojující s rozkošně nenuceným půvabem benátské a orientální prvky - jako jsou Chaniá a Réthimnon na západní polovině ostrova - i letoviska na východ od Iráklionu, jakým je Ágios Nikólaos, kterým chybí ona drsná krása typické Kréty: Není divu, že právě zde si mínójští vládci stavěli svá letní sídla. A oslňující jedinečnost Knóssu snad není třeba připomínat - i když suchopární vědátoři ho nazývají Disneylandem archeologie. A tak bude jen na vás, jaký názor si na Krétu vytvoříte - orientaci na místě vám usnadní průvodce MERIAN live!. 10 míst, která nesmíte vynechat: Palác v Knóssu V Knóssu archeologové zrekonstruovali palác tak, že si můžete představit, jak se na Krétě žilo před 3500 roky. Soutěska Samariá Nádhera velehorského prostředí na Krétě vás obklopí při túře touto soutěskou. Náhorní planina Lassíthi Výpravy turistů směřují na úrodnou, ve výšce 800 metrů položenou planinu, aby navštívily jeskyni, kde se prý narodil Zeus. Pláž v Elafónissu Jako v dalekých jižních mořích se tato laguna třpytí neuvěřitelnými odstíny modré a zelené. Archeologické muzeum v Iráklionu Poklady, které archeologové nalezli v rozvalinách mínójských paláců a sídel vládců, propůjčují muzeu světovou proslulost. Réthimnon Na rozdíl od mnoha krétských městeček si Réthimnon zachoval svůj historický ráz. Mariánský kostel v Kritsá Na Krétě lze nalézt přes tisíc byzantských kostelů a kapliček. Působivé jsou zejména výjevy v mariánském kostele. Orientální tržiště v Chaniá a v Iráklionu Trh v Iráklionu šíří orientální atmosféru, zatímco v Chaniá vládne šarm přelomu 19. a 20. století. Zátoka Mirabéllo Městečko Ágios Nikólaos okouzluje krásnou polohou u zátoky Mirabéllo. Pláž snů v Préveli Koupání v moři na pozadí palem si můžete užít na této pouze pěšky nebo člunem přístupné pláži. Ubytování - nejlepší vybrané a ohodnocené adresy.

Kam na jídlo - slovníček kulinářských výrazů.

Objevování Kréty - nejdůležitější místa, kam za sportem a na kterou pláž, kam za zábavou pro děti.

Tipy na výlety - nejkrásnější výlety a procházky z praktickým popisem cesty.

Aktuální informace - Kréta od A do Z. Tabulky průměrných teplot a vzdáleností. Slovníček. Velký soubor map, plánky Festósu a Knóssu, 4 plánky měst


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.