Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR

Knihy

Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR

Hodnocení: 1x
  • 4

Ústav pro českou literaturu AV ČR - Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek. Ústav pro českou literaturu AV ČR představuje od svého založení v roce 1947 ojedinělé vědecké centrum, které se zaměřuje na teorii a dějiny české literatury od nejstaršího období až po současnost. Současně plní funkci informačního a konzultačního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR koupíte i tady

Specifikace Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 98 Kč

Ústav pro českou literaturu AV ČR představuje od svého založení v roce 1947 ojedinělé vědecké centrum, které se zaměřuje na teorii a dějiny české literatury od nejstaršího období až po současnost. Sou ... a dál?

Produkt Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR

Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR - parametry

Název produktu: Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek: Ústav pro českou literaturu AV ČR
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 130 Kč
Ušetríte až: 32 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ústav pro českou literaturu AV ČR - Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek. Ústav pro českou literaturu AV ČR představuje od svého založení v roce 1947 ojedinělé vědecké centrum, které se zaměřuje na teorii a dějiny české literatury od nejstaršího období až po současnost. Současně plní funkci informačního a konzultačního střediska v oblasti literárněvědných informací. Kniha, která je věnovaná tomuto pracovišti, nepředstavuje jeho syntetické dějiny, je spíše sledem náhledů do činnosti jednotlivých útvarů, které Ústav spoluutvářely. Ústav pro českou literaturu se vždy podílel na významných a pozitivních výsledcích české literární vědy, nicméně ani existenci ÚČL nelze oddělit od velmi rozporuplného společenského kontextu, který ji formoval. Historie ÚČL je proto i kronikou proměňujících se vztahů mezi idejemi a iluzemi, totalitní politickou mocí a pragmatikou všedního dne, touhou po svobodném vědeckém bádání a rozmanitými představami o tom, co je smyslem a úkolem literární vědy. Kniha je rozdělena do dvanácti kapitol, ve kterých autoři nastiňují základní badatelské okruhy ÚČL, hlavní kolektivní projekty, mapují práci jednotlivých útvarů, představují nejvýznamnější osobnosti a klíčové momenty z dějin ÚČL. Při jejich zpracování se autoři opírali jak o řadu archivních dokumentů, tak o bohaté vzpomínky pamětníků. Ústav pro českou literaturu AV ČR - Kateřina Bláhová, Ondřej Sládek od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.