Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku

Knihy osobnosti a fakta

Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku

Hodnocení: 1x
  • 4

Šestý díl rozsáhlého encyklopedického díla, které přináší všestranné informace o dějinách, urbanismu a současnosti českých sídel městského typu. Tento svazek abecedně řazené encyklopedie zahrnuje všechny současné, bývalé a zaniklé městské lokality v rozmezí písmen Pro - Sto, tedy od Proseče po Stonavu. Autor v úvodu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku koupíte i tady

Specifikace Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 652 Kč

Šestý svazek monumentální osmisvazkové encyklopedie, která ve svém celku představuje historický, architektonický a urbanistický vývoj přibližně 1 400 měst a městeček. ... a dál?

Produkt Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku

Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku - parametry

Název produktu: Karel Kuča: Města a městečka 6.díl v Čechách na Moravě a ve Slezsku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 652 Kč
Maximální cena: 1 074 Kč
Ušetríte až: 422 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šestý díl rozsáhlého encyklopedického díla, které přináší všestranné informace o dějinách, urbanismu a současnosti českých sídel městského typu. Tento svazek abecedně řazené encyklopedie zahrnuje všechny současné, bývalé a zaniklé městské lokality v rozmezí písmen Pro - Sto, tedy od Proseče po Stonavu. Autor v úvodu zdůrazňuje, že od r. 2002 se již žádná obec nedočkala povýšení na město (v letech 1990-2002 se městy stalo 86 obcí). Pokračuje tedy stejným způsobem jako v předchozích svazcích: v abecedně řazených heslech představuje jednotlivá města a městečka (příp. příměstské aglomerace). Hesla zahrnují dějiny lokality a její současný stav. Vše je doplněno historickými plánky měst, heraldickým znakem města a fotografiemi, které vyjadřují vývoj města zejména ve 20. století. Úvodní část svazku opakuje strukturu a obsah celé encyklopedie, dále přidává územněsprávní členění České republiky (v systematickém uspořádání) od 1. 1. 2005. Počet stran: 880 Šestý díl rozsáhlého encyklopedického díla, které přináší všestranné informace o dějinách, urbanismu a současnosti českých sídel městského typu. Tento svazek abecedně řazené encyklopedie zahrnuje všechny současné, bývalé a zaniklé městské lokality v rozmezí písmen Pro - Sto, tedy od Proseče po Stonavu. Autor v úvodu zdůrazňuje, že od r. 2002 se již žádná obec nedočkala povýšení na město (v letech 1990-2002 se městy stalo 86 obcí). Pokračuje tedy stejným způsobem jako v předchozích svazcích: v abecedně řazených heslech představuje jednotlivá města a městečka (příp. příměstské aglomerace). Hesla zahrnují dějiny lokality a její současný stav. Vše je doplněno historickými plánky měst, heraldickým znakem města a fotografiemi, které vyjadřují vývoj města zejména ve 20. století. Úvodní část svazku opakuje strukturu a obsah celé encyklopedie, dále přidává územněsprávní členění České republiky (v systematickém uspořádání) od 1. 1. 2005. Počet stran: 880. Výborný stav. Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 6. díl Pro-S - Karel Kuča. V šestém svazku unikátní a několikrát oceněné encyklopedie pojednává autor detailně o historii, obyvatelích, významných architektonických památkách, dopravě, průmyslu, živelných katastrofách, ale především o urbanistickém vývoji další 150 našich měst a městeček. Text je doprovázen nejen unikátními plány z poloviny 19. století (a u větších měst i pozdějšími), ale dalším množstvím ilustrací (veduty, dobove pohlednice, městské znaky, ale i současná fota). Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / 6. díl Pro-S - Karel Kuča od nakladatelství Libri v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace zachycuje jak dosavadní, vesměs obtížně dostupné a především roztroušené údaje (první zmínky o lokalitě, proměny názvů, počet a národnostní složení obyvatel, počet domů, historická privilegia, významné stavby a události, údaje o dopravě, průmyslu, katastrofách atd.), tak především přináší unikátní historicko-urbanistický vývoj každé lokality. Podtitul: Pro-


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.