Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karel Hvížďala: Vzpoury

Knihy

Karel Hvížďala: Vzpoury

Hodnocení: 1x
  • 4

V této knize najdete tři rozhovory s osobnostmi, které výrazně ovlivnily české nekamenné divadlo v době jeho největšího rozmachu koncem padesátých a v průběhu celých šedesátých let minulého století. Václav Havel, Pavel Landovský a Jiří Suchý byli zároveň protagonisty tří malých, ale dominantních divadel: Divadla Na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Vzpoury
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Hvížďala: Vzpoury koupíte i tady

Specifikace Karel Hvížďala: Vzpoury

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 253 Kč

Tři rozhovory s osobnostmi, které výrazně ovlivnily české nekamenné divadlo v době jeho největšího rozmachu koncem padesátých a v průběhu celých šedesátých let minulého století - Václav Havel, Pavel Landovský a Jiří Suchý. ... a dál?

Produkt Karel Hvížďala: Vzpoury

Karel Hvížďala: Vzpoury - parametry

Název produktu: Karel Hvížďala: Vzpoury
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 484 Kč
Ušetríte až: 231 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V této knize najdete tři rozhovory s osobnostmi, které výrazně ovlivnily české nekamenné divadlo v době jeho největšího rozmachu koncem padesátých a v průběhu celých šedesátých let minulého století. Václav Havel, Pavel Landovský a Jiří Suchý byli zároveň protagonisty tří malých, ale dominantních divadel: Divadla Na zábradlí, Činoherního klubu a Semaforu. Nikdo z nich v té době neměl vystudovanou divadelní fakultu,Václav Havel ji absolvoval dodatečně dálkově, a na počátku sedmdesátých let byla jejich kariéra přerušena, nebo alespoň silně omezena… Přesto tato malá divadla, jejich hlavní představitelé a jejich svobodný, ani školami, ani ideologií neprefabrikovaný kreativní duch neinovovali jen divadlo šedesátých let, ale v roce 1989 i politiku. Potvrzovala se tím slova starých a moudrých, že inovace přichází skoro vždy z periferie, protože lidé v centru bývají oslněni úspěchem, chtějí ho opakovat, a proto opakují i sami sebe…Tři rozhovory představují tři typy vzpoury: Václav Havel bojoval s vládnoucí nenormalitou životem v pravdě, Pavel Landovský klaunstvím a Jiří Suchý prací. Karel Hvížďala Jaké setkání připravuje tato kniha, v níž se propojují tři (roz)hovory najednou, byť by to zpočátku (zdánlivě) bylo jen tím, že leží jeden vedle druhého? Pole možnosti setkání vymezují sama jména -Václav Havel, Jiří Suchý, Pavel Landovský, představující však rovněž obecnější historické typy. Dramatik-politik. Entertainer (české slovo bavič, poněkud zvulgarizované, by tu mohlo být zavádějící). Herec-libertin.Všechny tři spojuje divadelní prostředí a jistá nonkonformita doby, v níž se odhalovaly a vytvářely jejich talenty. Spojení těchto tří hovorů je tedy jedinečná příležitost, jak se přiblížit energetickému náboji šedesátých let a jeho proměnám v čase. Kniha spojující tři v jednom tak připomíná kubistický artefakt; ve chvíli, kdy se díváme na Havla, vidíme zároveň všechny ostatní; sledujeme-li příběh Jiřího Suchého, je v pozadí Havlův i Landovského osud; Landovského divoká svobodomyslnost odstiňuje rozumem relativně hodně svázaného Havla a uměřeného Suchého. Petr Fischer Z chystaného čtyřdílného souboru medicínských historek je tato kniha v pořadí druhá. Po Aeskulapově první kapse, která obsahovala humorné příběhy z operativních oborů, přicházejí v Aeskulapově druhé kapse na řadu obory konzervativní. Najdete zde řadu historek o našich slavných lékařích, jakými byli profesoři Thomayer, Pelnář, Vančura, Syllaba, Prusík, Charvát, Vondráček a mnozí další, kteří byli nejen věhlasnými odborníky, ale též lidmi s velkým smyslem pro humor.>>Každý správný internista je rozvážný lékař, který se nikdy nikam nežene, do pokoje vstoupí vždy pomalu, uchopí vás za ruku a pomalu počítá puls. Internisté totiž léčí tím, že přemýšlejí. Autor knihy Karel Hvížďala, Vydavatelstvo Galén, , Rozhovory


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.