Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové

Knihy

Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Rozhovor s Adrienou Šimotovou je pokusem nahlédnout do způsobu myšlení naší přední výtvarné umělkyně, neobyčejně pevné a v životě těžce zkoušené ženy. Její výtvarný rukopis je tak originální, že i v 21. století je rozeznatelná a zapamatovatelná stejně jako velcí umělci z minulého století Pablo Picasso, Andy Warhol či ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86802
skladem

Jaké má kniha
Stopy Adrieny Šimotové
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové koupíte i tady

Specifikace Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 181 Kč

Rozhovor s Adrienou Šimotovou je pokusem nahlédnout do způsobu myšlení naší přední výtvarné umělkyně, neobyčejně pevné a v životě těžce zkoušené ženy. Její výtvarný rukopis je tak originální, že i v 21. století je rozeznatelná a zapamatovatelná stejně jako velcí umělci z minulého století Pablo Picasso, Andy Warhol či náš Jiří Kolář. Kniha je rozdělena do tří částí první se snaží odpovědět na otázku, jak přichází k paní Šimotové obraz a jak a kdy se s ním loučí. V druhé části rozhovor » ... a dál?

Produkt Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové

Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové - parametry

Název produktu: Karel Hvížďala: Stopy Adrieny Šimotové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 265 Kč
Ušetríte až: 84 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Rozhovor s Adrienou Šimotovou je pokusem nahlédnout do způsobu myšlení naší přední výtvarné umělkyně, neobyčejně pevné a v životě těžce zkoušené ženy. Její výtvarný rukopis je tak originální, že i v 21. století je rozeznatelná a zapamatovatelná stejně jako velcí umělci z minulého století Pablo Picasso, Andy Warhol či náš Jiří Kolář. Kniha je rozdělena do tří částí první se snaží odpovědět na otázku, jak přichází k paní Šimotové obraz a jak a kdy se s ním loučí. V druhé části rozhovor krouží kolem otázky, jak se má člověk dívat na obraz, zvlášť když je abstraktní. Třetí část pak hledá odpověď na otázky, kdo je to umělec a co lze v umění někoho naučit. O autorovi: Adriena Šimotová se narodila 6. srpna 1926 v Praze, malířka, sochařka, kreslířka a grafička. Členka skupiny UB 12 a nově obnovené Umělecké besedy. Zabývá se tělem, jehož prostřednictvím se dotýká světa. Připomeňme cykly a jednotlivá díla: Blízká vzdálenost, 1976-1977, Vymezení a komunikace, 1977, Pocta antice, 1979, Podpírání, 1984, Orant, 1987, Hlavy, 1988, Posvátný stůl, 1990, Svěcení reality, 1991, Dotyky věcí, 1991, frotáže lidských těl 1992, Odvrat, Zavřené oči, Kolemjdoucí, Psané tváře 2003. Vystavuje a je zastoupena v galeriích po celém světě. Souborné výstavy: Praha 2001 a Bratislava 2004. Knihy: K listování (...), Karel Hvížďala se narodil 16. srpna 1941 v Praze, novinář a spisovatel. Je autorem devatenáct knih rozhovorů s významnými osobnostmi našeho politického a kulturního života (Václav Havel, Karel Schwarzenberg, Václav Bělohradský, Karol Efraim Sidon atd.), románů, novel (Raroh, Nevěry, Vzkaz, Výpověď), knížek pro děti (Fialoví ježci) a rozhlasových her (Rekonstrukce začínajícího básníka, Vzkaz, Veverky na tři řádky, Tři výpovědi) a knihy rozhovorů a esejů o žurnalistice Moc a nemoc médií, atd.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.