Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost

Knihy naučná literatura

Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozhovory Karla Hvížďaly s profesorem právní filozofie v Cardiffu Jiřím Přibáněm vznikly v průběhu bezmála posledních deseti let a snaží se pojmenovat některé neduhy naší společnosti v oblasti práva a ve vztahu k Evropě. Hledají kořeny tohoto stavu jak historické tak polistopadové. Obsah: V Čechách homo politicus ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Jiří Přibáň - Tyranizov..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost koupíte i tady

Specifikace Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 231 Kč

Rozhovory Karla Hvížďaly s profesorem právní filozofie v Cardiffu Jiřím Přibáněm se snaží pojmenovat některé neduhy naší společnosti v oblasti práva a ve vztahu k Evropě. Hledají kořeny tohoto sta ... a dál?

Produkt Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost

Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost - parametry

Název produktu: Karel Hvížďala, Jiří Pribáň: Jiří Přibáň - Tyranizovaná spravedlnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 231 Kč
Maximální cena: 478 Kč
Ušetríte až: 247 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozhovory Karla Hvížďaly s profesorem právní filozofie v Cardiffu Jiřím Přibáněm vznikly v průběhu bezmála posledních deseti let a snaží se pojmenovat některé neduhy naší společnosti v oblasti práva a ve vztahu k Evropě. Hledají kořeny tohoto stavu jak historické tak polistopadové. Obsah: V Čechách homo politicus neexistuje Soudce by měl reprezentovat zákon a spravedlnost, nikoli stát Evropa je spor o Evropu O marginalizaci Evropy O suverenitě O strachu z českého národovectví Kmenové hospodářství kvete Bude u nás poloautoritářský režim, nebo demokracie O vládě totálních diletantů O politické patologii a tzv. válce státních zástupců Rozhněvaná společnost aneb demokracie je vždy pokus O absenci ideje státu aneb reforma právního vzdělání nás teprve čeká Jiří Přibáň (44) Vystudoval Univerzitu Karlovu a je profesorem právní filozofie a sociologie na velšské Cardiff University ve Velké Británii. Je autorem mnoha knih v angličtině a češtině, například Právní symbolismus (2007), Disidenti práva (2001) nebo Sociologie práva (1996). Vydal i dvě knihy o současné kultuře a umění – Pod čarou umění (2008) a Obrazy české postmoderny (2011). Kromě jiného přednášel na UC Berkeley, Stanford University, New York University, European University Institute, University of Pretoria nebo University of New South Wales v Sydney. Karel Hvížďala je známý český novinář a esejista, v Portálu vyšla řada jeho knih (Restaurování slov, Knížecí život, Knížecí rozhovory, Jacques Rupnik – Příliš brzy unavená demokracie, Interviewer – Rozhovor s M. M. Marešovou, Mardata – Vzpoury v žurnalistice). (rozhovor s Karlem Hvížďalou)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.