Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Karel Čapek: Válka s Mloky

Próza - beletrie

Karel Čapek: Válka s Mloky

Hodnocení: 1x
  • 4

Kapitán Van Toch objeví na ostrově Tana Masa v Tichém oceánu podivné, inteligentní, v moři žijící tvory, podobné mlokům. Zahájí s nimi výměnný obchod: kapitán Vantoch dodá mlokům nože na obranu proti žralokům, kteří mločí populaci decimují, a mloci na oplátku budou nosit kapitánu Vantochovy perly. Seznámí s tímto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.67647
skladem

Jaké má kniha
Válka s Mloky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Karel Čapek: Válka s Mloky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 49 Kč

Autor : Karel Čapek, Námořník českého původu objeví v Tichém oceánu zvláštní druh učenlivého, obřího mloka. Lidé zneužijí schopností těchto tvorů a zotročí celý mločí druh. Mloci se však přiučí i špatným lidským stránkám a začnou mít dobyvatelské choutky. Vzbouří se (podobně jako zotročení roboti) proti lidem a vyhlásí jim válku. Doporučená školní četba.Druh sortimentu : eKniha, Válka s Mloky, Jazyk : Čeština, Počet stran : 177 ... a dál?

Produkt Karel Čapek: Válka s Mloky

Karel Čapek: Válka s Mloky - parametry

Název produktu: Karel Čapek: Válka s Mloky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 49 Kč
Maximální cena: 49 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kapitán Van Toch objeví na ostrově Tana Masa v Tichém oceánu podivné, inteligentní, v moři žijící tvory, podobné mlokům. Zahájí s nimi výměnný obchod: kapitán Vantoch dodá mlokům nože na obranu proti žralokům, kteří mločí populaci decimují, a mloci na oplátku budou nosit kapitánu Vantochovy perly. Seznámí s tímto projektem svého přítele z dětství, továrníka G. H. Bondyho, který začne mlokům dodávat i jiné potřeby. Kapitán Vantoch mezitím vysazuje mloky i na jiných ostrovech Tichého oceánu. Po smrti kapitána Vantocha se začne s mloky obchodovat jako s levnou pracovní silou, jsou také podrobeni vědeckému průzkumu, z něhož vyjde najevo, že se jedná o druh Andrias scheuzeri, miocénního ještěra, u kterého se předpokládalo vyhynutí. Mloci se ale přemnoží, vzbouří, začnou mezi sebou válčit a požadovat více životného prostoru a z toho důvodu (Mloci mohou žít pouze v moři) je nutné vybourat pevniny..!

Válka s mloky alegoricky ukázuje na nebezpečí fašismu a ohrožení evropské demokracie. Dílo Karla Čapka již vychovalo generace lidí a právě tato kniha patří mezi ty nesmazatelné. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně. Publikace: Válka s mloky - Karel Čapek. Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi

nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná.

Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve

svém důsledku podporovali a tím pádem se spolupodíleli na svém

zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a

obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit - spoléhá na

to, že se „mloci" postaví jedni proti druhým a vzájemně se

vyhubí.Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným

vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i

po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a

právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Publikace: Válka s mloky - Karel Čapek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.