Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk

Knihy naučná literatura

Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk

Hodnocení: 1x
  • 4

Viktor Dyk a T.G. Masaryk – Dvojí reflexe češství - Josef Tomeš. T. G. Masaryk a Viktor Dyk zosobňovali odlišnou reflexi české národní identity, češství – a z toho plynoucí rozdílný koncept národní ideologie a politiky. Masarykovo češství bylo pevně provázáno s duchovně fundovanými humanitními hodnotami, se sociálním ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Viktor Dyk a T.G. Masaryk
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk koupíte i tady

Specifikace Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 144 Kč

T. G. Masaryk a Viktor Dyk zosobňovali odlišnou reflexi české národní identity, češství – a z toho plynoucí rozdílný koncept národní ideologie a politiky. Masarykovo češství bylo pevně provázáno s duc ... a dál?

Produkt Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk

Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk - parametry

Název produktu: Josef Tomeš: Viktor Dyk a T.G. Masaryk
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 144 Kč
Maximální cena: 208 Kč
Ušetríte až: 64 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Viktor Dyk a T.G. Masaryk – Dvojí reflexe češství - Josef Tomeš. T. G. Masaryk a Viktor Dyk zosobňovali odlišnou reflexi české národní identity, češství – a z toho plynoucí rozdílný koncept národní ideologie a politiky. Masarykovo češství bylo pevně provázáno s duchovně fundovanými humanitními hodnotami, se sociálním reformismem, s kulturním internacionalismem, s otevřeností vůči Evropě a světu a vstřícným přístupem k sousedním národům, v nichž chtělo více než latentní nepřátele spatřovat potenciální partnery a spolupracovníky na společném díle. Dykovo češství bylo obranné a bojovné, více opřené o domácí tradice, obráželo stálé obavy z ohrožení, především ze strany Němců, vůči nimž si zachovávalo nedůvěřivý, skeptický odstup, ale i z vlastních řad, v důsledku nedostatečnosti národního společenství pro výši jeho úkolu…. Oba byli přitom velmi kritičtí k vlastnímu národu a postulovali mu náročný program, poslání a mravní imperativ. Studie, jež vychází ve druhém, doplněném vydání, poprvé synteticky zachycuje vývoj vztahu Viktora Dyka a T. G. Masaryka v průběhu první třetiny 20. Století a srovnává různá pojetí češství, české a československé státnosti, jež se v něm střetala. Viktor Dyk a T.G. Masaryk – Dvojí reflexe češství - Josef Tomeš od nakladatelství v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Na stránkách této knihy se mohou studenti a specialisté na moderní dějiny, stejně jako zájemci z řad širší veřejnosti podrobněji seznámit se širokou škálou badatelských přístupů i s profilujícími tematickými okruhy.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.