Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě

Knihy

Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě

Hodnocení: 1x
  • 4

Listy o druhých a o sobě - Josef Ludvík Fischer. Profesor Josef Ludvík Fischer (1894–1973) patřil k nejvýznamnějším českým filosofům dvacátého století. Záběr jeho odborného zájmu byl nesmírně široký: od studií o německé filosofii devatenáctého století přes filosofii antickou, sociologii, až k studiím pedagogickým. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě koupíte i tady

Specifikace Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 328 Kč

Kniha pamětí Josefa L. Fischera (1894–1973), jednoho z nejvýznamějších českýh filosofů dvacátého století, patří k základním dílům české memoárové literatury. ... a dál?

Produkt Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě

Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě - parametry

Název produktu: Josef Ludvík Fischer: Listy o druhých a o sobě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 328 Kč
Maximální cena: 449 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Listy o druhých a o sobě - Josef Ludvík Fischer. Profesor Josef Ludvík Fischer (1894–1973) patřil k nejvýznamnějším českým filosofům dvacátého století. Záběr jeho odborného zájmu byl nesmírně široký: od studií o německé filosofii devatenáctého století přes filosofii antickou, sociologii, až k studiím pedagogickým. Nebyl ovšem zdaleka jen historikem filosofie, ale též skutečně původním myslitelem, jehož skladebná filosofie patří k nejoriginálnějším přínosům českého myšlení moderní evropské kultuře. Celý život se zabýval též otázkami společenskými a politickými, jak o tom svědčí jeho dvoudílná Krize demokracie (1933) či Glosy k české otázce (1970). V letech 1946–49 byl rektorem Palackého Univerzity v Olomouci. Listy o druhých a o sobě jsou knihou jeho pamětí, zachycující léta 1894–1938. Jde o jedno ze základních děl české memoárové literatury. Profesor Fischer jej psal v padesátých letech, v době, kdy nemohl pracovat ve svém oboru, ani publikovat. Důvodem, proč kniha dosud nebyla publikována, byla mimo jiné mimořádná ediční náročnost přípravy knihy. Její rukopis se dochoval v několika verzích, částečně fragmentárně. Ediční přípravy svazku ujal Jiří Opelík, jeden z nejlepších českých editorů, literárních historiků a lexikografů. Z jeho rukou vyšla dokonale připravená a komentovaná edice knihy, která patří k základnímu fondu české vzdělanosti uplynulého století. Profesor Fischer ve svých pamětech zachytil své mládí, studia i filosofickou práci až do doby Mnichova 1938. Opíral se o nesčetné množství dobových textů a dokumentů, kniha je tak nesmírně cenným a podrobným vhledem do vědeckého, filosofického a univerzitního prostředí celé první československé republiky. Doplněna je jmenným rejstříkem a rozsáhlou obrazovou přílohou. Listy o druhých a o sobě - Josef Ludvík Fischer od nakladatelství Torst v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha pamětí Josefa L. Fischera (1894–1973), jednoho z nejvýznamějších českýh filosofů dvacátého století, patří k základním dílům české memoárové literatury.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.