MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Ostatní z kategorie knihy

Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Hodnocení: 2x
  • 3.5
EAN: 9788072602261

Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu - Josef Bureš. Autentický životní příběh, který tato knížka přináší, je i po šedesáti letech od doby, kdy se odehrál, stále stejně neuvěřitelný. Po druhé světové válce se Josef Bureš, mladičký zanícený idealista, rozhodl hledat spravedlivou zem, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948

Jaké má kniha
Jak jsem v devětačtyřic..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu v kostce

Průměrné hodnocení

3,5
  • 3.5

Na základě 2 hodnocení

70 % zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

  • zajímavé osobité vyprávění

Čerstvá hodnocení Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

  • 3

Dagmar, 3. července 2013

  • zajímavé osobité vyprávění

autor osobitým způsobem vypráví svůj životní příběh a popisuje poměry v poválečném Rusku


Specifikace Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 161 Kč

Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu - Josef Bureš Autentický životní příběh, který tato knížka přináší, je i po šedesáti letech od doby, kdy se odehrál, stále stejně neuvěřitelný. Po druhé světové válce se Josef Bureš, mladičký zanícený idealista, rozhodl hledat spravedlivou zem, stát, kde nejsou chudí ani bohatí a kde se všem žije dobře. Ukryt v konstrukci nákladního vlaku překročil ilegálně hranici mezi Československem a Sovětským svazem a byl okamžitě zadržen a obviněn ze » ... a dál?

Produkt Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu - parametry

Název produktu: Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 161 Kč
Maximální cena: 161 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu - Josef Bureš. Autentický životní příběh, který tato knížka přináší, je i po šedesáti letech od doby, kdy se odehrál, stále stejně neuvěřitelný. Po druhé světové válce se Josef Bureš, mladičký zanícený idealista, rozhodl hledat spravedlivou zem, stát, kde nejsou chudí ani bohatí a kde se všem žije dobře. Ukryt v konstrukci nákladního vlaku překročil ilegálně hranici mezi Československem a Sovětským svazem a byl okamžitě zadržen a obviněn ze špionáže. Rok prožil v nejtvrdších podmínkách sovětských věznic, odkud byl deportován do vyhnanství na Sibiři. Po amnestii, jež následovala po Stalinově smrti, strávil jako propuštěný vězeň další dlouhé měsíce neustálým stěhováním, hledáním obživy a tahanicemi se všemocnou sovětskou byrokracií, aby se vůbec mohl se svou ženou, kterou si našel na Sibiři, a malou dcerkou vrátit zpět do Československa. Burešovy vzpomínky ale nejsou chmurnou zprávou o podmínkách v sovětských věznicích a lágrech. Autor je nabitý pozitivním životním elánem a vírou v lidské dobro. Osobitý půvab textu dodává též Burešův jazyk a styl: zvláštní směsice češtiny a jen částečně zvládnuté ruštiny obdařuje vyprávění atmosférou prostoty a upřímnosti. "Tuto strasti plnou cestu za poznáním spravedlivějšího života prostých lidí jsem prožil jako nezralý naivní chlapec, který věřil, že v zemi socializmu je lepší život pro chudého člověka. Ale poznal jsem úplně něco jiného. Zajali mě, obvinili ve špionáži a odsoudili. V sovětském vězení jsem zažil hrozné podmínky a potom stejně hrozný transport do daleké Sibiře. Nedávno jsem svůj příběh napsal. Mé vyprávění je pravdivé. Je to i příběh o dobrých sovětských občanech, kteří také strádali ve věznicích a ve vyhnanectví v tej krutej a přitom překrásnej Sibiři. Poznal jsem mládež vyhnanců, i když v hrůznejch podmínkách žili, byli veselí a dobří. Také o velké lásce vyhnance k mlaďoučké dívence, se kterou jsem se tajně oženil bez svolení oficiálních úřadů a s kterou jsem se po amestyji po Stalinově smrti vrátil zpět do Československa a do dnešního dne s ní žiju šťastně a spokojeně." Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu - Josef Bureš od nakladatelství Prostor v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Recenze Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Dagmar, 3. července 2013


PRO:   zajímavé osobité vyprávění

autor osobitým způsobem vypráví svůj životní příběh a popisuje poměry v poválečném Rusku
Hodnocení:
  • 3
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.