Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie

Hodnocení: 1x
  • 4

Ivan Diviš - Výstup na horu poezie - Zizler Jíří. Ivan Diviš - Výstup na horu poezie Monografie Jiřího Zizlera přináší interpretaci díla českého básníka Ivana Diviše (1924 –1999) a je první syntetickou prací věnovanou tomuto významnému autorovi. Kniha sleduje Diviše od jeho debutu První hudba bratřím (1947) přes ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie koupíte i tady

Specifikace Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 152 Kč

Monografie Jiřího Zizlera přináší interpretaci díla českého básníka Ivana Diviše (19241999) a je první syntetickou prací věnovanou tomuto významnému autorovi Kniha sleduje Diviše od jeho debutu První hudba bratřím (1947) přes sbírky z šedesátých let až k posledním veršům z konce předminulé dekády. Vrchol přitom spatřuje v exilové trilogii Beránek na sněhu (1978), Odchod z Čech (1981) a Moje oči musely vidět (1991). Autor se zaměřuje zvláště na Divišova klíčová témata náboženskou konverzi a nepřetržitý zápas o » ... a dál?

Produkt Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie

Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie - parametry

Název produktu: Jiří Zizler: Ivan Diviš - Výstup na horu poezie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 152 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ivan Diviš - Výstup na horu poezie - Zizler Jíří. Ivan Diviš - Výstup na horu poezie Monografie Jiřího Zizlera přináší interpretaci díla českého básníka Ivana Diviše (1924 –1999) a je první syntetickou prací věnovanou tomuto významnému autorovi. Kniha sleduje Diviše od jeho debutu První hudba bratřím (1947) přes sbírky z šedesátých let až k posledním veršům z konce předminulé dekády. Vrchol přitom spatřuje v exilové trilogii Beránek na sněhu (1978), Odchod z Čech (1981) a Moje oči musely vidět (1991). Autor se zaměřuje zvláště na Divišova klíčová témata — náboženskou konverzi a nepřetržitý zápas o víru v Boha, vztah k milovaným i nenáviděným Čechám — i na jeho pojetí poezie jako zázračného daru schopného oslovit a měnit svět. Dílo vychází z analýzy Divišova jazyka, ústícího v sugestivní magii, jež z něj činí básníka v plném slova smyslu moderního, a představuje jej jako mistra velkých rozporů a protikladů i výrazové strmosti. Ivan Diviš vystupuje ze Zizlerovy monografie jako stvořitel jedinečného a nezaměnitelného poetického světa, jehož smyslem tvorby je hledání naděje a vášnivý protest proti barbarství dějin. Ivan Diviš - Výstup na horu poezie - Zizler Jíří od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.