Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Jiří Žáček: Sonety

Knihy poezie

Jiří Žáček: Sonety

Hodnocení: 1x
  • 4

Sonety - Jiří Žáček. Sonet neboli znělka je nejrozšířenější básnická forma. Tuto klasickou formu Jiří Žáček virtuózně naplnil moderní básnickou řečí, pramenící ze současných životních pocitů a zkušeností. Jeho Sonety jsou proměnlivé jako život, vážné i rozmarné, láskyplné, melancholické i ironické. Sonety patří ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Žáček: Sonety koupíte i tady

Specifikace Jiří Žáček: Sonety

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 207 Kč

Sonet neboli znělka je nejrozšířenější básnická forma. Tuto klasickou formu Jiří Žáček virtuózně naplnil moderní básnickou řečí, pramenící ze současných životních pocitů a zkušeností. Jeho Sonety jsou proměnlivé jako život, vážné i rozmarné, láskyplné, melancholické i ironické. Sonety patří k vrcholům básnické tvorby Jiřího Žáčka. Proto právě z nich vznikla reprezentativní kniha k básníkovu životnímu jubileu. Zahrnuje sonety starší, ale především nové a  některé ještě nepublikované. Básník je rozdělil do tří » ... a dál?

Produkt Jiří Žáček: Sonety

Jiří Žáček: Sonety - parametry

Název produktu: Jiří Žáček: Sonety
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sonety - Jiří Žáček. Sonet neboli znělka je nejrozšířenější básnická forma. Tuto klasickou formu Jiří Žáček virtuózně naplnil moderní básnickou řečí, pramenící ze současných životních pocitů a zkušeností. Jeho Sonety jsou proměnlivé jako život, vážné i rozmarné, láskyplné, melancholické i ironické. Sonety patří k vrcholům básnické tvorby Jiřího Žáčka. Proto právě z nich vznikla reprezentativní kniha k básníkovu životnímu jubileu. Zahrnuje sonety starší, ale především nové a  některé ještě nepublikované. Básník je rozdělil do tří oddílů — sonety lyrické, delirické a melancholické. To je kritérium pouze pomocné a trochu parodické, neboť Žáčkovy sonety nabízejí mnohem pestřejší paletu vyhraněných sdělení: vyznání, zpověď, meditaci, pamflet, parodii, žert... a také milostné sonety, do kterých ze současného života proniká víc nesoulad než soulad mužské a ženské sexuality, a jsou to verše víc nemilostné než milostné. K jednotlivým sonetům našel básník výtvarné artefakty, které spolu vytvářejí zajímavé akordy, i když v mysli každého čtenáře budou působit jinak. Jiří Žáček ovšem nepíše sonety inspirované uměním, ale tvoří poezii, která se inspiruje životem nejen vlastním, jak je u básníků samozřejmé, ale hlavně životy ostatních lidí, které ho zajímají nejvíce. Sonety - Jiří Žáček od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Sonety - Jiří Žáček. Musím se přiznat, že dlouho mi sonety připadaly příliš staromódní,

artistní. Zvláště renesanční velikáni Dante a Petrarca mě upřímně

znudili opěvováním fatálních žen — zato jejich vrstevník, ironik a

buřič Cecco Angiolieri, který napsal Kdybych byl oheň, zapálil bych

svět, mě uhranul svým životním pocitem. Jeho a Shakespearovy sonety

mě přesvědčily, že forma nemůže být nudná ani staromódní, že záleží

pouze na obsahu, zda bude báseň opravdu úchvatná a vzrušující.

Kniha Sonetů je proměnlivá jako život, vážná i rozmarná, láskyplná,

melancholická i ironická. Publikace: Sonety - Jiří Žáček. Jiří ŽáčekŠULC - ŠVARC 2015Kniha, čeština, 140 stranKniha sonetů je doprovázena výtvarnými artefakty ze světových malířských galérií.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.