Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Špička: Petrarca: homo politicus

Knihy naučná literatura

Jiří Špička: Petrarca: homo politicus

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Petrarca: homo politicus - Politika v životě a díle Franceska Petrarky - Jiří Špička. Přestože je Francesco Petrarca jednou z klíčových postav dějin evropské kultury a přátelil se s Karlem IV. a jeho dvorem, tato připravovaná monografie bude vůbec první petrarkovskou monografií v českém jazyce. Autor, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Petrarca: homo politicus
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Špička: Petrarca: homo politicus koupíte i tady

Specifikace Jiří Špička: Petrarca: homo politicus

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 185 Kč

Přestože je Francesco Petrarca jednou z klíčových postav dějin evropské kultury a přátelil se s Karlem IV. a jeho dvorem, tato připravovaná monografie bude vůbec první petrarkovskou monografií v české ... a dál?

Produkt Jiří Špička: Petrarca: homo politicus

Jiří Špička: Petrarca: homo politicus - parametry

Název produktu: Jiří Špička: Petrarca: homo politicus
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 185 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 113 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Petrarca: homo politicus - Politika v životě a díle Franceska Petrarky - Jiří Špička. Přestože je Francesco Petrarca jednou z klíčových postav dějin evropské kultury a přátelil se s Karlem IV. a jeho dvorem, tato připravovaná monografie bude vůbec první petrarkovskou monografií v českém jazyce. Autor, který se různými aspekty Petrarkova díla zabývá již více než deset let, v knize nabízí komplexní pohled na širokou škálu Petrarkových politických a občanských názorů, pramenících ze studia antických autorů, z osobního styku či korespondence s mnoha vlivnými přáteli nebo z konkrétních životních zkušeností získaných v Avignonu a v severoitalských státech. Kniha se otevírá Petrarkovým politickým životopisem, který je zároveň úvodem do problematiky, a pak se věnuje jednotlivým prvkům Petrarkova politického myšlení, jako jsou kritika avignonského papežství a úpadku autority svaté říše římské, politika Karla IV., patriotismus, revoluce římského tribuna Coly di Rienzo, aktualizace antických dějin, politika severoitalských dvorů nebo úvahy nad profilem dokonalého panovníka. Publikace: Petrarca: homo politicus - Politika v životě a díle Franceska Petrarky - Jiří Špička. Jiří ŠpičkaARGO 2010Kniha, čeština, 334 stranPolitika v životě a díle Franceska Petrarky Autor knihy Jiří Špička, Vydavatelstvo ARGO


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.