Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii

Knihy

Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii - Řeč olympijská - Jiří Pavlík. Kniha seznamuje s dílem a životem Dióna Chrysostoma (Zlatoústého). Dión byl představitelem tzv. „druhé (či nové) sofistiky“, hnutí nájemných rétorů, učitelů a potulných filosofů, kteří se pokoušeli v kulturně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79072

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 109 Kč

Kniha seznamuje s dílem a životem Dióna Chrysostoma (Zlatoústého). Dión byl představitelem tzv. „druhé (či nové) sofistiky“, hnutí nájemných rétorů, učitelů a potulných filosofů, kteří se pokoušeli v kulturně politickém prostoru Římské říše oživit formální postupy attické rétoriky klasické doby. Text je srozumitelným a obohaceným překladem původního pramenu. Analyzuje Diónovu řeč na pozadí antických teorií rétorické „techné“, přičemž se zaměřuje na její uspořádání „dispositio“ a způsob argumentace „inventio“, » ... a dál?

Produkt Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii

Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii - parametry

Název produktu: Jiří Pavlík: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 109 Kč
Maximální cena: 109 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii - Řeč olympijská - Jiří Pavlík. Kniha seznamuje s dílem a životem Dióna Chrysostoma (Zlatoústého). Dión byl představitelem tzv. „druhé (či nové) sofistiky“, hnutí nájemných rétorů, učitelů a potulných filosofů, kteří se pokoušeli v kulturně politickém prostoru Římské říše oživit formální postupy attické rétoriky klasické doby. Text je srozumitelným a obohaceným překladem původního pramenu. Analyzuje Diónovu řeč na pozadí antických teorií rétorické „techné“, přičemž se zaměřuje na její uspořádání „dispositio“ a způsob argumentace „inventio“, vědomě pomíjí aspekt stylistický. Nechybí zasvěcená interpretace z hlediska obecně kulturního, filosofického a teologického. Publikace: Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii - Řeč olympijská - Jiří Pavlík.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.