Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů

Knihy

Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Korunovační řád českých králů - Jiří Kuthan, Miroslav Šmied . Tím, že vladaři z rodu Přemyslovců získali královský titul, zařadili se do nevelké skupiny evropských panovníků, jimž královská koruna propůjčila posvátné postavení. Královská hodnost byla znamením vladařské suverenity, jejímž duchovním zdrojem byla ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů koupíte i tady

Specifikace Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 660 Kč

Kniha o budování ideové základny královského statutu českých vladařů a reprezentaci jejich moci. ... a dál?

Produkt Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů

Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů - parametry

Název produktu: Jiří Kuthan, Miroslav Šmied: Korunovační řád českých králů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 660 Kč
Maximální cena: 842 Kč
Ušetríte až: 182 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Korunovační řád českých králů - Jiří Kuthan, Miroslav Šmied . Tím, že vladaři z rodu Přemyslovců získali královský titul, zařadili se do nevelké skupiny evropských panovníků, jimž královská koruna propůjčila posvátné postavení. Královská hodnost byla znamením vladařské suverenity, jejímž duchovním zdrojem byla „milost Boží“. Zisk královského titulu tedy zásadním způsobem definoval status vladaře a zároveň i jím ovládaného teritoria. Jen vladař, jenž měl postavení krále, byl plnoprávným členem společenství západokřesťanských panovníků. O tom, jakou sílu královská idea měla, svědčí mimo jiné i to, že přes všechny historické zvraty, k nimž během věků došlo, vzešly z řady středověkých teritorií, jejichž vládci byli obdařeni královskou korunou, některé moderní státy, nemluvě o tom, že někde zůstala státní forma království dochována až do dnešních dob. Budování ideové základny královského statutu českých vladařů a reprezentaci jejich moci věnoval velkou pozornost český král a římský císař Karel IV., jenž se podílel i na sepsání korunovačního řádu českých králů. Tento text má v dějinách české státnosti zásadní význam. Kniha ho přináší v původním latinském znění a zároveň ve starém i novodobém překladu do češtiny. Dále jsou zde zařazeny texty významných listin, v nichž bylo českým panovníkům potvrzeno udělení královské hodnosti. V knize je dále otištěna zásadní studie profesora Josefa Cibulky (†1968) o českém korunovačním řádu a jemu věnovaná stať profesora Jaromíra Homolky. Knihu uvádí studie profesora Jiřího Kuthana věnovaná královské hodnosti českých vladařů, jejich dílu a reprezentaci. Obrazová příloha dokumentuje královský status českých panovníků. Korunovační řád českých králů - Jiří Kuthan, Miroslav Šmied od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.