Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Kárnet: Posmrtný deník

Próza - beletrie

Jiří Kárnet: Posmrtný deník

Hodnocení: 1x
  • 4

Posmrtný deník – Přísně tajná odpověď Václavu Havlovi - Jiří Kárnet. Základ Kárnetovy eseje nazvané Posmrtný deník vznikl jako odpověď na dvě anketní otázky Václava Havla, které tazatel položil některým exulantům během své návštěvy v New Yorku v roce 1968: „Chtěl byste přijet do Prahy na návštěvu?“ a „Chtěl byste se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Posmrtný deník
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kárnet: Posmrtný deník koupíte i tady

Specifikace Jiří Kárnet: Posmrtný deník

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 98 Kč

Základ Kárentovy eseje nazvané Posmrtný deník vznikl jako odpověď na dvě anketní otázky Václava Havla, které tazatel položil některým exulantům během své návštěvy v New Yorku v roce 1968: „Chtěl byste ... a dál?

Produkt Jiří Kárnet: Posmrtný deník

Jiří Kárnet: Posmrtný deník - parametry

Název produktu: Jiří Kárnet: Posmrtný deník
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Posmrtný deník – Přísně tajná odpověď Václavu Havlovi - Jiří Kárnet. Základ Kárnetovy eseje nazvané Posmrtný deník vznikl jako odpověď na dvě anketní otázky Václava Havla, které tazatel položil některým exulantům během své návštěvy v New Yorku v roce 1968: „Chtěl byste přijet do Prahy na návštěvu?“ a „Chtěl byste se tam vrátit natrvalo?“ Kárnetův text měl v roce 1968 vycházet na pokračování v Literárních listech, resp. být na doporučení Václava Havla vydán celý v Československém spisovateli. Vzhledem k posrpnovému vývoji k realizaci knižního vydání již nicméně nedošlo. Eyes Only představuje text, v němž se přirozeně mísí soukromé, velmi volně pojímané úvahy deníkového charakteru, spolu s úvahami politickými. Jedná se o otevřenou zpověď, pozorování sebe sama, v první části uvozenou strhující a obsahově hutnou, vpřed pádící „řízenou“ asociativní metodou. Útržkovitý charakter, těkání z jednoho tématu na druhé ústí v pocit, že se vše děje neuspořádaně, takříkajíc přes sebe, najednou – ovšem tak, jak se děje „najednou“, ve své celistvosti, i sám život. Posmrtný deník – Přísně tajná odpověď Václavu Havlovi - Jiří Kárnet od nakladatelství Paseka v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Esej Jiřího Kárneta Eyes Only: The Posthumous Diary, jenž je základem této knihy, vznikal původně jako odpověď na dvě anketní otázky Václava Havla, které tazatel položil některým exulantům během své návštěvy New Yorku v roce 1968: „Chtěl byste přijet do Prahy na návštěvu?“ a „Chtěl byste se tam vrátit natrvalo?“ Kárnetův text svým rozsahem i stylem zdaleka překročil „zadání“ anketních otázek, avšak po srpnu 1968 nemohl být knižně vydán. Dnes tak vychází se čtyřicetiletým zpožděním doplněný o tři dopisy Václava Havla. Jiří Kárnet (1920) je dramatik, divadelní kritik a režisér, novinář, esejista, básník a překladatel. V roce 1948 odešel do Francie a odtud v roce 1952 do New Yorku, kde žije dodnes.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.