Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jean-Christophe Rufin: Červený obojek

Próza - beletrie

Jean-Christophe Rufin: Červený obojek

Hodnocení: 1x
  • 4

V malém městě v kraji Berry se v horkém létě roku 1919 protnou příběhy uvězněného válečného hrdiny, vojenského soudce a ženy, příliš vzdělané na to, aby byla prostou venkovankou. Klíčem k neobvyklému případu, který vojenský soudce přijel vyřešit do pustých kasáren, se ukáže být vojenský pes Vilém, který prožil ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85616

Jaké má kniha
Červený obojek
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jean-Christophe Rufin: Červený obojek

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 209 Kč

V malém městě v kraji Berry se v horkém létě roku 1919 protnou příběhy uvězněného válečného hrdiny, vojenského soudce a ženy, příliš vzdělané na to, aby byla prostou venkovankou. Klíčem k neobvyklému případu, který vojenský soudce přijel vyřešit do pustých kasáren, se stane vojenský pes Vilém, který prožil všechny strasti první světové války. Na pozadí všudypřítomného, neutuchajícího a zoufalého Vilémova štěkotu na dvoře kasáren se odehrává napínavé drama věrnosti a oddanosti, které pojí člověka se zvířetem. » ... a dál?

Produkt Jean-Christophe Rufin: Červený obojek

Jean-Christophe Rufin: Červený obojek - parametry

Název produktu: Jean-Christophe Rufin: Červený obojek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 209 Kč
Maximální cena: 209 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V malém městě v kraji Berry se v horkém létě roku 1919 protnou příběhy uvězněného válečného hrdiny, vojenského soudce a ženy, příliš vzdělané na to, aby byla prostou venkovankou. Klíčem k neobvyklému případu, který vojenský soudce přijel vyřešit do pustých kasáren, se ukáže být vojenský pes Vilém, který prožil všechny strasti první světové války. Na pozadí všudypřítomného, neutuchajícího a zoufalého Vilémova štěkotu na dvoře kasáren se odehrává napínavé drama věrnosti a oddanosti, které pojí člověka se zvířetem. Autor knihy Jean-Christophe Rufin je lékař, diplomat a spisovatel, od roku 2008 člen Francouzské akademie. Většinu jeho děl tvoří historické romány, v nichž se soustředí na poselství a odkazy minulých dob do současnosti. Za román Habešan získal Goncourtovu cenu za první román, jeho kniha Červená Brazílie byla roku 2001 oceněna hlavní Goncourtovou cenou. Dále je Jean-Christophe Rufin autorem knih Zachraňte Isfahán, Globalia, Salamandr, Vůně Adama, Katiba, Sedm příběhů z velké dálky. Jean-Christophe Rufin zkoumá ve svém novém románu hodnotu věrnosti, oddanosti a loajality bez příkras a efektů, čistě jen z radosti vyprávět jednu z mnoha bizarních historek z konce první světové války. /Le Figaro 28. 3. 2014/ U Jean-Christophe Rufina jsme si zvykli na romány vysoké kvality a tento není výjimkou. /L´Actualité 21.7. 2014/ Jean-Christopha Rufin dokazuje, že důkazům o lidskosti a porozumění se člověk učí. Taková je morální lekce Jean-Christopha Rufina v jeho novém bestselleru Červený obojek, v němž je řeč o věrnosti a cti na pozadí světové války. /RTL, Kniha dne Philippa Valleta, 20.7.2014/ Román o hrdinství a oddanosti psů v bojích první světové války uvádí na scénu jednoho horkého letního dne roku 1919 válečného zajatce, psa zoufale štěkajícícho na nádvoří prázdných kasáren, v nejistotě čekající ženu a soudce šlechtického stavu, jemuž se válkou zhroutil svět. Právě on má rozhodnout jedno velké drama, jehož hlavním aktérem je onen štěkající pes. Zpočátku prosté vyprávění plné poezie života se stává velkým příběhem o oddanosti a přátelství, které v bojích pojilo člověka a jeho čtyřnohého přítele.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.