MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Jasper Rees: Božská Florence

Ostatní z kategorie knihy

Jasper Rees: Božská Florence

Hodnocení: 0x
  • 4
EAN: 9788024932378

Božská Florence - Rees Jasper Pozoruhodný životní příběh Florence Foster Jenkins, „proslulé“ americké sopranistky. Tato žena tolik toužila stát se operní pěvkyní, že to nakonec dokázala i přesto, že neměla snad ani kapku hudebního sluchu a zpívala falešně. Navzdory tomu na závěr své kariéry vyprodala slavnou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85805

Jaké má kniha
Božská Florence
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Jasper Rees: Božská Florence

Specifikace Jasper Rees: Božská Florence

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 223 Kč

Božská Florence - Rees Jasper Pozoruhodný životní příběh Florence Foster Jenkins, „proslulé“ americké sopranistky. Tato žena tolik toužila stát se operní pěvkyní, že to nakonec dokázala i přesto, že neměla snad ani kapku hudebního sluchu a zpívala falešně. Navzdory tomu na závěr své kariéry vyprodala slavnou newyorskou Carnegie Hall, sklidila tam obrovské ovace a krátce nato zemřela šťastná a spokojená.Smrtí ale její sláva zdaleka neskončila. V roce 2001 byla poprvé uvedena hra známého anglického dramatika Petera » ... a dál?

Produkt Jasper Rees: Božská Florence

Jasper Rees: Božská Florence - parametry

Název produktu: Jasper Rees: Božská Florence
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Božská Florence - Rees Jasper Pozoruhodný životní příběh Florence Foster Jenkins, „proslulé“ americké sopranistky. Tato žena tolik toužila stát se operní pěvkyní, že to nakonec dokázala i přesto, že neměla snad ani kapku hudebního sluchu a zpívala falešně. Navzdory tomu na závěr své kariéry vyprodala slavnou newyorskou Carnegie Hall, sklidila tam obrovské ovace a krátce nato zemřela šťastná a spokojená.Smrtí ale její sláva zdaleka neskončila. V roce 2001 byla poprvé uvedena hra známého anglického dramatika Petera Quiltera, nazvaná Glorious, právě o jejím životě. Brzy se tato úspěšná hra objevila také u nás. Pražské divadlo Kalich ji uvedlo pod názvem Je úchvatná v hlavní roli s Jaroslavou Kretschmerovou. Následovala celá řada dalších, úspěšných nastudování Quilterovy hry po celém světě. A nakonec životní osud Florence Foster Jenkins inspiroval i filmaře. Pod vedením režiséra Stephena Frearse byl natočen film s Meryl Streepovou a Hugh Grantem. Sláva Božské Florence má však i svůj rub a líc. Na jedné straně se lidé jejím zpěvem často zlomyslně bavili a brali ji jako pouťovou atrakci. A ta druhá strana? Člověk nemá vzdávat své sny, jakkoli se mohou zdát nereálné. Štěstí v nich nakonec může nalézt nejen on sám. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Osobnosti | Zpěváci a zpěvačky | Zahraniční zpěváci od Ikar naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Skutečný příběh bohaté americké ženy Florence Foster Jenkins, jejímž snem bylo stát se operní pěvkyní přesto, že neuměla zpívat. Zpívala falešně, neměla dostatečný rozsah a neudržela rytmus. Navzdory tomu se stala nejznámější americkou sopranistkou, jejíž koncerty byly vyprodané a na sklonku svého života vyprodala i slavnou newyorskou Carnegie Hall, kde měla obrovský úspěch. Narodila se v zámožné rodině v roce 1868 a jako mladá dívka projevila klavírní talent. Život v bohatstí si pokazila svým útěkem z domova a tajným sňatkem. Manželství brzy skončilo krachem a Florence se musela vzdát svého snu o hudební kariéře a aby se uživila, začala učit hru na klavír. Po smrti svého otce získala značné dědictví a mohla se naplno věnovat své vášni - zpěvu. Podporovala mladé zpěváky a sama pořádala pravidelné pěvecké recitály, které se staly kultovní událostí. Když si na sklonku svého života splnila svůj sen vystoupením v Carnegie Hall, mohla krátce nato zemřít spokojená a šťastná. Pozoruhodné osudy Florence ale její smrt nekončí. Známý anglický dramatik Peter Quilter napsal hru Glorious, inspirovanou životem Florence, a režisér Stephen Frears natočil film s hvězdným obsazením: Meryl Streep jako Florence a Hugh Grant jako její životní partner, jímž byl anglický herec St. Clair Bayfield. Florence může dál okouzlovat i šokovat své diváky.


Přidat recenzi pro Jasper Rees: Božská Florence

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Christie Golden: Assassin's Creed

Christie Golden: Assassin's Creed

Publikace: Assassin's Creed - filmová novelizace - Christie Golden. Díky revoluční technologii, která odemkne jeho genetické vzpomínky, prožije Callum Lynch dobrodružství svého předka, Aguilara, v 15. století ve Španělsku. Callum odhalí, že patří k »

od 139 Kč

ve 4 obchodech

Paula Hawkins: Dívka ve vlaku

Paula Hawkins: Dívka ve vlaku

Mrazivý thriller Dívka ve vlaku je prvotinou britské autorky a novinářky Pauly Hawkins. Po svém vydání se román stal senzací nejen v Británii a je přirovnáván k dílům Alfreda Hitchcocka. Stejně jako u tohoto mistra hororu a temného psycha vám při četbě »

od 269 Kč

ve 3 obchodech

Zdeněk Pohlreich: Moje domácí kuchyně

Zdeněk Pohlreich: Moje domácí kuchyně

Moje domácí kuchyně - Zdeněk Pohlreich Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří? „Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola.“ Ta nejoblíbenější předkládá v nové kuchařce Moje domácí »

od 357 Kč

ve 2 obchodech

Zdeněk Pohlreich: Grilování - 140 moderních grilovacích receptů

Zdeněk Pohlreich: Grilování - 140 moderních grilovacích receptů

Grilování - 140 moderních grilovacích receptů - Pohlreich Zdeněk. Grilování, jaké jste ještě nezažili! V nové knize Zdeňka Pohlreicha najdete vedle stovky osvědčených receptů, doplněných a upravených, také čtyřicet úplně nových senzačních jídel. Možná »

od 536 Kč

ve 2 obchodech

Jan Onder, Bohuslava Holubová: StarDance

Jan Onder, Bohuslava Holubová: StarDance

StarDance ...když hvězdy tančí - Holubová Bohuslava Ojedinělá dokumentární mozaika rozhovorů, autentických vzpomínek a dobových výroků, dokreslená velkorysým obrazovým materiálem. Když hvězdy tančí ve StarDance, užívají si příznivci tohoto pořadu České »

od 536 Kč

v 1 obchodě

Zdeněk Pohlreich: Kulinárium

Zdeněk Pohlreich: Kulinárium

Vařte doma v klidu. Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich vás polopatě seznámí s "taji" kuchařských metod. Jakmile je totiž zvládnete, už vás nic nezaskočí při přípravě jakéhokoli pokrmu.„O receptech vaření není,“ říká Zdeněk Pohlreich. „Celý vtip je v tom, že »

od 447 Kč

v 1 obchodě

Zdeněk Pohlreich: Lehká kuchyně

Zdeněk Pohlreich: Lehká kuchyně

  • 3.66667

Knihy | Kuchařky

Kuchařka věnovaná zdravému jídlu, které ale nepostrádá podstatu gastronomie, za kterou Zdeněk Polreich považuje vynikající chuť a vzhled pokrmů. V krátkém úvodu se autor zamýšlí nad principy stolování v současné společnosti a udílí cenné rady jak správně »

od 389 Kč

ve 2 obchodech

Edice České televize Doteky přírody

Edice České televize Doteky přírody

Doteky přírody - Václav Chaloupek Upolín, lakušník, sklenobýl, čertkus… Nejen na tyto rostliny s pohádkovými názvy narazíte v české a moravské krajině, kterou vás provede její znalec a milovník – Václav Chaloupek. Ukáže vám, kde se dají najít orchideje »

od 330 Kč

v 1 obchodě

Anthony McCarten: Nejtemnější hodina

Anthony McCarten: Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina - McCarten Anthony V květnu 1940 Velká Británie vstoupila do války. Nacistické Německo obsazuje jeden stát za druhým. Winston Churchill se v kritické situaci stává ministerským předsedou. Jak může změnit náladu lidu a udržet jeho silnou »

od 268 Kč

v 1 obchodě

Miroslav Graclík, Václav Nekvapil: Legendární seriál Chalupáři

Miroslav Graclík, Václav Nekvapil: Legendární seriál Chalupáři

Legendární seriál CHALUPÁŘI - příběh natáčení a osudy jeho hrdinů - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil. Chalupáři patří mezi nejoblíbenější seriály natočené Českou televizí a při pravidelných reprízách se vždy umisťují velmi vysoko na žebříčcích »

od 263 Kč

ve 2 obchodech

Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy

Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou »

od 189 Kč

ve 2 obchodech

Jaroslav Kmenta: Gangster KA Afričan - Film vs. realita

Jaroslav Kmenta: Gangster KA Afričan - Film vs. realita

Gangster Ka: Afričan / Film vs. realita - Kmenta Jaroslav Gangster Ka: Afričan / Film vs. realita Kniha o filmech Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. Zákulisí z natáčení filmů inspirovaných knihami o Radovanu Krejčířovi. Kniha obsahuje manuál k pochopení, »

od 146 Kč

ve 2 obchodech

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.