Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak

Knihy

Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha se zaměřuje na metodickou podporu provozu a údržby informačních systémů, která představuje velmi důležitou oblast (cena provozu a údržby často dosahuje až 90 % IT rozpočtů firem), v odborné literatuře však zatím málo akcentovanou. Cílem knihy, jak autoři uvádějí, není přinést teoretický postup, který je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79012

Jaké má kniha
Provozujte IT jinak
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 807 Kč

Kniha prezentuje holistický přístup k agilnímu a štíhlému (Lean) provozu a údržbě, který je postaven na zkušenostech z denní praxe. V prvním oddíle jsou definovány pojmy a současné problémy oblasti provozu a údržby IT systémů. Jádrem knihy je druhý oddíl, který prezentuje původní koncept agilního a štíhlého provozu a údržby. Ve třetím oddíle je představen aspekt agilního a štíhlého provozu a údržby, a to měkké aspekty, tedy komunikace, týmová práce, typologie a psychologie lidí a poznatky kognitivních věd. V » ... a dál?

Produkt Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak

Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak - parametry

Název produktu: Jaroslav Procházka, Cyril Klimeš: Provozujte IT jinak
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 807 Kč
Maximální cena: 807 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha se zaměřuje na metodickou podporu provozu a údržby informačních systémů, která představuje velmi důležitou oblast (cena provozu a údržby často dosahuje až 90 % IT rozpočtů firem), v odborné literatuře však zatím málo akcentovanou. Cílem knihy, jak autoři uvádějí, není přinést teoretický postup, který je vzdálený od problémů v realitě, ale poskytnout poznatky a předat zkušenosti s agilním a „štíhlým“ (Lean) způsobem provozu a údržby komplexních informačních systémů a IT služeb. Kniha je rozdělena do šesti oddílů. V prvním oddíle jsou definovány pojmy a současné problémy oblasti provozu a údržby IT systémů. Jádrem knihy je druhý oddíl, který prezentuje původní koncept agilního a štíhlého provozu a údržby. Jsou zde definovány principy agilního a štíhlého provozu a údržby, které spojují agilní a štíhlé praktiky s činnostmi ve vývoji, provozu, podpoře a údržbě, obchodě, organizaci a řízení firem. Aplikace principů a praktik je dokumentována řadou příkladů z praxe, které slouží k le pšímu pochopení a obsahují návody na řešení reálných situací, se kterými se autoři v praxi setkali. Ve třetím oddíle je představen důležitý aspekt agilního a štíhlého provozu a údržby, který je často opomíjen, a to měkké aspekty, tedy komunikace, týmová práce, typologie a psychologie lidí a poznatky kognitivních věd. V dalším oddíle se autoři věnují kontraktům, které jsou klíčové pro úspěšný průběh projektů a služeb a zajištění Governance. Pátý oddíl obsahuje návod na implementaci předloženého postupu, včetně odhadu nákladů, řízení rizik a ověření výsledků. Šestý oddíl pak představuje nástroje, jako například umělá inteligence či 3D modely a světy, které mohou zefektivnit provoz a údržbu informačních systémů či IT služeb. Na závěr knihy jsou uvedeny trendy v oblasti provozu a údržby. Kniha prezentuje holistický přístup k agilnímu a štíhlému (Lean) provozu a údržbě, který je postaven na zkušenostech z denní praxe. Tímto přístupem pokrývá nejen provoz, podporu a údržbu, ale je zaměřena i na procesy vývoje IS a IT služeb, organizační strukturu a řízení organizace, či způsob uzavírání a formu kontraktů.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.