Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď

Próza - beletrie

Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď

Hodnocení: 1x
  • 4

Hotel - Posel - Loď - Kříž Jaroslav. Útlá knížka obsahuje tři povídky spojené žánrem absurdity, z nichž každá je vlastně metaforou základní existenciální situace. V první povídce Hotel přilétá hrdina do neznámého města. Taxikář ho odveze do hotelu, který se ukáže být obrovitým komplexem, zahrnujícím mnoho lákadel. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Hotel. Posel. Loď
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 111 Kč

Metaforické prózy Hotel, Posel, Loď, které napsal Jaroslav Kříž, mají jeden společný motiv - zachycují člověka v základní existenciální situaci. Hrdinové všech tří příběhů se ocitají na křižovatce ... a dál?

Produkt Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď

Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď - parametry

Název produktu: Jaroslav Kříž: Hotel. Posel. Loď
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 111 Kč
Maximální cena: 183 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hotel - Posel - Loď - Kříž Jaroslav. Útlá knížka obsahuje tři povídky spojené žánrem absurdity, z nichž každá je vlastně metaforou základní existenciální situace. V první povídce Hotel přilétá hrdina do neznámého města. Taxikář ho odveze do hotelu, který se ukáže být obrovitým komplexem, zahrnujícím mnoho lákadel. Jako každý host i on obdrží neurčitě velký kredit, za nějž si může až do jeho vyčerpání užívat různých radovánek, které hotel nabízí. Vzápětí však dostane velice stručnou výzvu, která ho zve na Zelené návrší, místo, které stojí nedaleko Hotelu. Dny plynou, hrdina utrácí svůj kredit, ale z jakéhosi důvodu se mu k Zelenému návrší stále nějak nedaří dostat… Hrdina druhé povídky Posel připlave z pevniny k ostrovnímu městu. Přináší životně důležité poselství, avšak postupně zjistí, že o jeho poselství nikdo nemá zájem… Také třetí povídka, Loď, se odehrává v uzavřeném světě obrovské Lodi plující již desetiletí oceánem, aniž by kdokoliv věděl, kdo ji vlastně řídí a zda se vůbec na hladině oceánu pohybuje. Je vším, co její pasažéři znají, a představuje tedy i všechny jejich jistoty. Poklidná neměnnost života se však změní, když se na obzoru objeví silueta země, kterou doposud nikdo z nich nespatřil... Jaroslav Kříž (1939) je původním povoláním přírodovědec. Literární tvorbě se začal věnovat zhruba před 30 lety, kdy mu z politických důvodů byla na 17 let znemožněna vědecká činnost. Psal povídky (česky a anglicky), které občas uveřejňoval pod pseudonymy v časopisech nebo v rozhlase. Jeho povídka Late Spring byla v 80. letech v BBC vyhodnocena jako nejlepší povídka zahraničního autora za pět let. Knižně vydal sbírku literárně-filosofických esejů Postavy a světy (2002), novelu Doteky ve tmě (2004) a romány Kruhy na vodě (2005), Sestra Mneme (2007), Čas lásky, čas trpkosti (2010), Život na úvěr (2010). Publikoval časopisecky (Kritický sborník, Estetika, Tvar aj.) řadu filosofických a estetických esejů a ineditně několik filosofických knih. Hotel - Posel - Loď - Kříž Jaroslav od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Metaforické prózy Hotel, Posel, Loď, které napsal Jaroslav Kříž, mají jeden společný motiv - zachycují člověka v základní existenciální situaci. Hrdinové všech tří příběhů se ocitají na křižovatce své dosavadní cesty životem. Rozdílná je však jejich motivace a s ní související vůle ke změně, k vystoupení z uzavřeného kruhu bezpečí a pohodlí. Hlavní postavu prózy Hotel charakterizuje přání vystoupit z měkkého objetí snadné existence, ale současně slabost vůči jejím lákadlům. Naproti tomu Posel ze stejnojmenné povídky sám poselství o nutnosti zásadních změn přináší, ale zdá se, že na ně nikdo nečeká. A před hrdinou třetího příběhu, Loď, vystupuje z mlžného oparu v nekonečných vodách oceánu cosi dosud netušeného a neznámého, hrozivého i lákavého. Každý z nich ví, že se musí rozhodnout. Najde však odvahu a sílu k potřebnému kroku?Autor: Jaroslav KřížEdice: ScholaresRok vydání­: 2011Vazba: Bro


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.