Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství

Knihy naučná literatura

Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství

Hodnocení: 1x
  • 4

Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství – Panství Třeboň na přelomu 17. a 18. století - Jaroslav Dibelka. V centru zájmu této publikace stanuli konkrétní muži a ženy, kteří byli na třeboňském panství v období přelomu 17. a 18. století obviněni z různých sexuálních deliktů. Po nezbytném ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Obranné strategie mužů ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 131 Kč

V centru zájmu této publikace stanuli konkrétní muži a ženy, kteří byli na třeboňském panství v období přelomu 17. a 18. století obviněni z různých sexuálních deliktů. Po nezbytném úvodním vymezení té ... a dál?

Produkt Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství

Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství - parametry

Název produktu: Jaroslav Dibelka: Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 131 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství – Panství Třeboň na přelomu 17. a 18. století - Jaroslav Dibelka. V centru zájmu této publikace stanuli konkrétní muži a ženy, kteří byli na třeboňském panství v období přelomu 17. a 18. století obviněni z různých sexuálních deliktů. Po nezbytném úvodním vymezení tématu a kritickém zhodnocení pramenů a literatury byly přiblíženy delikty smilstva a cizoložství prostřednictvím normativních pramenů. Následně se pozornost za využití metod historické antropologie zaměřila na konkrétní provinilce jako aktéry dějin. Vlastním cílem práce bylo přiblížit se prostřed-nictvím jimi užívaných obranných strategií k obecným vzorcům chování a jednání sou-dobých venkovanů a pokusit se o náhlednutí do jejich myšlenkového světa. Provinění, kterého se dopustili, je totiž nutilo bránit svoji čest a s ní úzce spojený sociální status. Skutečnost, zda byl mimomanželský vztah v rámci vesnické společnosti akceptován, pak byla závislá na kodexu ctnostného jednání, který uznávali soudobí venkované. Do-chovaná trestně právní agenda vedená o těchto případech tak historikovi nabízí nejen pohled na konkrétní osudy provinilců, ale i možnost přiblížit se hodnotovému žebříčku raně novověkého vesničana. Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství – Panství Třeboň na přelomu 17. a 18. století - Jaroslav Dibelka od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.