Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny

Knihy

Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Poustevna básníků - básníci poustevny – Ruská poezie 20. a 30.let 20. století v pražském exilu. - Jana Kostincová. Předkládaná práce se věnuje básnické skupině Skit poetov - Poustevna básníků, která působila v letech 1922-1940 v Praze. Tvořili ji především mladí ruští emigranti. Práce zasazuje mladou pražskou ruskou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny koupíte i tady

Specifikace Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 65 Kč

Předkládaná práce se věnuje básnické skupině Skit poetov - Poustevna básníků, která působila v letech 1922-1940 v Praze. Tvořili ji především mladí ruští emigranti. Práce zasazuje mladou pražskou rusk ... a dál?

Produkt Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny

Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny - parametry

Název produktu: Jana Kostincová: Poustevna básníků - básníci poustevny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 65 Kč
Maximální cena: 117 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Poustevna básníků - básníci poustevny – Ruská poezie 20. a 30.let 20. století v pražském exilu. - Jana Kostincová. Předkládaná práce se věnuje básnické skupině Skit poetov - Poustevna básníků, která působila v letech 1922-1940 v Praze. Tvořili ji především mladí ruští emigranti. Práce zasazuje mladou pražskou ruskou poezii do kontextu tehdejší poezie vznikající v dalších centrech ruské emigrace, především v Paříži, definuje její vztah k poezii vydávané v Sovětském svazu. Pozornost je zaměřena především na vývoj básnické skupiny Skit, poetiku jejích nejvýraznějších osobností a jejich vztah k českému prostředí. Přestože je literatura ruské emigrace v současné době již považována za integrální součást ruské literatury a byla jí v posledních letech věnována intenzivní pozornost ze strany ruských i neruských badatelů, zůstávají dosud mnohé oblasti nezmapované, mnohé otázky nedořešené. Jde nesporně o oblast, která si zaslouží pozornost literárních vědců a historiků a která stále nabízí velké množství nezpracovaného materiálu. Poustevna básníků - básníci poustevny – Ruská poezie 20. a 30.let 20. století v pražském exilu. - Jana Kostincová od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor ovlivněný především filosofií A. Schopenhauera a F. Nietzscheho a inspirováný jejich radikálním individualismem a koncepcí vůle napsal ve dvacátých a třicátých letech několik pozoruhodných próz, které právem patří do evropské literatury. Utrpení knížete Sternenhocha (1928) je fiktivním deníkem jednoho z předních velmožů říše německé na počátku tohoto století, "jenž by se byl dozajista stal nástupcem Bismarckovým, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Démony".


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.