Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek

Učebnice/Odborná literatura

Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek

Hodnocení: 1x
  • 4

Jan Saudek chodí tanečním krokem. Provokuje a dráždí. Navíc patří mezi nejzásadnější české fotografy historie i současnosti. Jeho dílo představuje sondu do lidských citů a pudů. Mnohdy vyvolává silné, rozporuplné i nenávistné reakce. Zároveň postihuje složitost moderního světa a lidského života. Sled tvorby Jana Saudka včetně dosud nezveřejněných materiálů představuje komplexní monografie nazvaná lakonicky – Saudek. Průvodní text napsala Daniela Mrázková. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.67

Jaké má kniha
Saudek
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek koupíte i tady

Specifikace Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 842 Kč

Nejrozsáhlejší monografie představuje nejkomplexněji dílo světově proslulého českého fotografa Jana Saudka. Základem je chronologický sled tvorby, včetně dosud nezveřejněné. Uvádí ji text Daniely Mrázkové, doplňují výběrové soupisy výstav, publikací, biografická data. JAN SAUDEK je vedle již historických osobností Josefa Sudka a Františka Drtikola nejznámějším českým fotografem. A současně nejprovokativnějším. Je zbožňován i zatracován, oslavován i opovrhován, uctíván i proklínán. Proč? Jan Saudek dráždí. Vším. » ... a dál?

Produkt Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek

Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek - parametry

Název produktu: Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 842 Kč
Maximální cena: 1 169 Kč
Ušetríte až: 327 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Saudek - neuveden Nejrozsáhlejší monografie představuje nejkomplexněji dílo světově proslulého českého fotografa Jana Saudka. Základem je chronologický sled tvorby, včetně dosud nezveřejněné. Uvádí ji text Daniely Mrázkové, doplňují výběrové soupisy výstav, publikací, biografická data. JAN SAUDEK je vedle již historických osobností Josefa Sudka a Františka Drtikola nejznámějším českým fotografem. A současně nejprovokativnějším. Je zbožňován i zatracován, oslavován i opovrhován, uctíván i proklínán. Proč? Jan Saudek dráždí. Vším. Tím, jak vypadá, jak se chová, jak mluví i jak chodí tanečním krokem. Provokuje svým nekonvenčním vystupováním svými úspěchy, vzrušuje svým ostentativním erotismem. Působí zvláštním neklidem, z jehož akčního rádia, jednou polapeni, nejsme schopni úniku. Absorbuje nás směsicí něhy a násilí, tradicionalismu a extravagance, lyrismu a ironie, romantismu i obscénnosti. Ženy bývají okouzleny, neboť se stávají bezmocné, a ochotně se nechají vtahovat do magického světa jeho her. Muži jsou zpravidla v rozpacích, jež přechází opět v okouzlení, anebo ve smršť prudké nenávisti. Neboť jsou vůči jeho fluidu rovněž - bezmocní. Jedno však Saudkovi nikdo upřít neumí: Jeho kontroverzní dílo, odvážné ponory do lidských citů, pudů, vášní, vědomí i podvědomí, pomáhá pochopit složitost současného světa a člověka. A ať jeho fotografie pojednávají sebechoulostivější a sebespornější stránky lidského bytí, jsou ve svém úhrnu oslavou lidství. Oslavou naplněnou zvláštní radostností a hluboce chápajícím humorem. A je to právě toto svérázně dráždivé vzývání člověčenství, jemuž nic lidského není cizí, co Jana Saudka činí zcela jedinečnou postavou současné fotografie. Vzdor řadě Saudkových monografií vydaných ve větším či menším rozsahu v nejrůznějších zemích si tato kniha činí nárok být dosud nejkomplexnějším pohledem na jeho tvorbu. Sleduje ji ve vývojových krocích a současně vypráví Saudkův vlastní vzrušující příběh o životě v zajetí obrazů. Neboť Jan Saudek nikdy nefotografoval nic jiného než svůj život a svůj svět. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Osobnosti od SLOVART naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Jan Saudek, Daniela Mrázková: Saudek

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.