Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Peisker: O sobě a o našich předcích

Knihy

Jan Peisker: O sobě a o našich předcích

Hodnocení: 1x
  • 4

O sobě a o našich předcích - Jan Peisker. Kniha slučuje dva texty historika Jana Peiskera (1851-1933): záznam autobiografického vyprávění vydaný jako bibliofilie v roce 1943 a pro tisk upravenou přednášku Kdo byli naši předkové, co jsme po nich v sobě zdědili, již profesor hospodářských dějin Peisker vydal v roce ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
O sobě a o našich předc..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Peisker: O sobě a o našich předcích koupíte i tady

Specifikace Jan Peisker: O sobě a o našich předcích

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 128 Kč

Kniha slučuje dva texty historika Jana Peiskera (1851-1933): záznam autobiografického vyprávění vydaný jako bibliofilie v roce 1943 a pro tisk upravenou přednášku Kdo byli naši předkové, co jsme po ni ... a dál?

Produkt Jan Peisker: O sobě a o našich předcích

Jan Peisker: O sobě a o našich předcích - parametry

Název produktu: Jan Peisker: O sobě a o našich předcích
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 128 Kč
Maximální cena: 185 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O sobě a o našich předcích - Jan Peisker. Kniha slučuje dva texty historika Jana Peiskera (1851-1933): záznam autobiografického vyprávění vydaný jako bibliofilie v roce 1943 a pro tisk upravenou přednášku Kdo byli naši předkové, co jsme po nich v sobě zdědili, již profesor hospodářských dějin Peisker vydal v roce 1921. Tento popularizační text byl zejména pro přísnou anamnézu původu a povahy Slovanů radikálně odmítán v době svého vzniku a pak zejména v padesátých letech. Kombinace obou textů, doprovodná studie editorů a fotografické přílohy dokazují, že historik Peisker byl rovněž praktickým filosofem a člověkem ovládajícím umění nadsázky, až karikatury. Užíval jich jako provokativního nástroje k vyburcování myšlení vedoucího k sebezdokonalení. Peiskerovy myšlenky se dnes jeví jako inspirativní, dokonce aktuální. Nikoliv náhodou byl jeho velkým příznivcem T. G. Masaryk, zatímco pro marxistického historika Josefa Macka byl "hnilobným pseudoučencem" patřícím do blázince. O sobě a o našich předcích - Jan Peisker od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.