Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti

Knihy

Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Stavy lidstva a svatosti - Jacques Maritain,Raissa Maritain,. Jacques Maritain (1882-1973) patří k nejvýraznějším postavám filosofie 20. století. Do francouzského prostředí znovu uvedl tomismus, očištěný od manuálových nánosů a nově promyšlený tváří v tvář otázkám, které klade moderní filosofie, kultura a společnost. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83408

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti koupíte i tady

Specifikace Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 67 Kč

Stavy lidstva a svatosti (1882-1973) patří k nejvýraznějším postavám filosofie 20. století. Do francouz- ského prostředí znovu uvedl tomismus, očištěný od manuálo- vých nánosů a nově promyšlený tváří v tvář otázkám, které klade moderní filosofie, kultura a společnost. Spolu s manželkou (1883-1960), která byla jeho rovnocennou intelektuální a duchovní partnerkou, pronikali (často filosofickými prostředky) do duchovní až mystické hloubky křesNanské víry. Pod společným názvem přinášíme tři drobná dílka manželů » ... a dál?

Produkt Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti

Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti - parametry

Název produktu: Jacques Maritain, Raissa Maritain: Stavy lidstva a svatosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 67 Kč
Maximální cena: 90 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stavy lidstva a svatosti - Jacques Maritain,Raissa Maritain,. Jacques Maritain (1882-1973) patří k nejvýraznějším postavám filosofie 20. století. Do francouzského prostředí znovu uvedl tomismus, očištěný od manuálových nánosů a nově promyšlený tváří v tvář otázkám, které klade moderní filosofie, kultura a společnost. Spolu s manželkou Raissou (1883-1960), která byla jeho rovnocennou intelektuální a duchovní partnerkou, pronikali (často filosofickými prostředky) do duchovní až mystické hloubky křesťanské víry. Pod společným názvem přinášíme tři drobná dílka manželů Maritainových z této oblasti. Příběh Abrahámův řeší zajímavou otázku vývoje mravního svědomí lidstva. Jak je možné, že Abrahám se s nezkaleným svědomím a s Božím požehnáním dopouštěl skutků, které dnes považujeme za těžce hříšné? Jakými cestami vedl Bůh lidstvo k plnému vědomí mravní odpovědnosti? Kníže tohoto světa je krátkou meditací o moci Padlého anděla nad světem a o jejím zlomení: Kristovo vtělení a výkupné utrpení se zde ukazuje z nového, důležitého úhlu pohledu, který nám často uniká. Esej rovněž očišťuje a zjasňuje náš pohled na nadpřirozené skutečnosti, které nás obklopují. Připomíná, že světci a vůbec všichni lidé, kteří opustili tento svět, nejsou "mrtví", ale žijí zde aktivně s námi, mají nadále starost o tento svět a chtějí s námi spolupracovat na jeho spáse. Stavy lidstva a svatosti - Jacques Maritain,Raissa Maritain, od nakladatelství v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Dvě eseje z pera Raisy Maritainové (Příběh Abrahámův, Kníže tohoto světa) a jedna od Jacquese Maritaina (O církvi nebeské). Jejich společným jmenovatelem je mystický pohled za viditelné hranice tohoto světa.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.