Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ivan Štoll: Dějiny fyziky

Knihy naučná literatura

Ivan Štoll: Dějiny fyziky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Vývoj fyziky od Archimedovy páky až po největší moderní urychlovače představuje dlouhý historický proces poznávání přírody, odhalování jejích zákonů a vnitřních souvislostí a jejich využití k usnadnění práce a života lidí. Vede od prvních praktických zkušeností a údivu i obav před přírodními jevy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dějiny fyziky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Štoll: Dějiny fyziky koupíte i tady

Specifikace Ivan Štoll: Dějiny fyziky

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 777 Kč

Vývoj fyziky od Archimedovy páky až po největší moderní urychlovače představuje dlouhý historický proces poznávání přírody, odhalování jejích zákonů a vnitřních souvislostí a jejich využití k usnadněn ... a dál?

Produkt Ivan Štoll: Dějiny fyziky

Ivan Štoll: Dějiny fyziky - parametry

Název produktu: Ivan Štoll: Dějiny fyziky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 777 Kč
Maximální cena: 1 299 Kč
Ušetríte až: 522 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Vývoj fyziky od Archimedovy páky až po největší moderní urychlovače představuje dlouhý historický proces poznávání přírody, odhalování jejích zákonů a vnitřních souvislostí a jejich využití k usnadnění práce a života lidí. Vede od prvních praktických zkušeností a údivu i obav před přírodními jevy v dávných dobách až po moderní fyziku založenou na přesných experimentech a matematické teorii.

Kniha seznámí čtenáře s nejvýznamnějšími událostmi a objevy i s osudy jejich tvůrců. Neméně zajímavé jsou omyly a zákruty této dlouhé cesty, spory o prvenství, objevy zapomenuté a znovuobjevované.

Součástí publikace je přehled hlavních dat, rejstřík objevitelů a 16 stran barevné obrazové přílohy. Je určena širšímu okruhu zájemců o fyziku a její historické souvislosti.

OBSAH:

ČLOVĚK A PŘÍRODA

Co je fyzika Vývoj fyziky

Člověk STARÁ FYZIKA

Starý východ První civilizace Mezopotámie Egypt Indie Čína Řecká věda Řecký zázrak Ionská přírodní filozofie Pythagorejci Eleaté a atomisté Aristoteles Múseion Archimedes Helénistická fyzika a astronomie Středověk a renezance Arabská věda Alhazen Evropský středověk Scholastika Mechanika ve středověku Vitellius, Bacon a Peregrinus Nový pohled na vesmír Úsvit nové doby KLASICKÁ FYZIKA

Vědecká revoluce 17. století Historické podmínky Objevitelská smršť Galileo Brahe a Kepler Počátky výzkumu plynů Dynamika Srážky těles Huygens Newton Bernoulliové Euler Hledání principů mechaniky Vážení zeměkoule Zlatý věk francouzské fyziky Úspěchy nebeské mechaniky Elektromagnetizmus Elektřina jako zábava Vyrvat nebi blesk Coulomb Volta Elektrický proud Faraday Maxwell Elektromagnetické vlny Světlo a teplo Janusovská tvář světla Young a Fresnel Poselství spektra Doppler Znovu atomy Teplota a teplo Zákon zachování energie Fyzika a pravděpodobnost Paprsky z nitra hmoty MODERNÍ FYZIKA

Kvanta a relativita Kořeny nové fyziky

Mach Planck

Einstein Einstein a kosmos Atom Elektron Rutherford Bohr Kvantová mechanika Jádro a částice Jaderná energie Svědomí fyziků Záplava částic Náš kvantový svět Kosmonautika (M. Grün) Sny o cestách do vesmíru Rakety Gravitační prak Dej lodi plachty První lety do vesmíru Pohled na Zemi z vesmíru Reliktní záření Projekt Apollo Průzkum sluneční soustavy Za hranice sluneční soustavy PŘÍLOHY

Milníky v dějinách fyziky Nobelovy ceny za fyziku

Základní klasická díla v dějinách fyziky Použitá literatura Jmenný rejstřík


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.