Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru

Próza - beletrie

Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Bude životní tempo za padesát let takové, že lidé budou umírat mladí a noviny budou vycházet několikrát denně? Pokročí boj za práva zvířat a jejich zušlechťování natolik, že člověk zakrní a zvířecí svět zaujme jeho místo? Budou ideály francouzských revolucionářů Volnost - Rovnost - Bratrství dovedeny do mrazivé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vládcové vesmíru
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru

  • 5

Torr87, 27. listopadu 2015

Se vzorovou kvalitou medailónků, v nichž p. Adamovič vysvětluje přínos jednotlivých spisovatelů pro žánr, kontrastují samotné povídky, které jsou slabé. Celá recenze zde:


Specifikace Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 243 Kč

Svět za 10 000 let obydlený inteligentními zvířaty, poslední milenecký pár vystavený v zoo, lov na blechu vypěstovanou do obřích rozměrů, cesta časem do budoucnosti ovládané komunisty, nejničivější vá ... a dál?

Produkt Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru

Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru - parametry

Název produktu: Ivan Adamovič: Vládcové vesmíru
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 243 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 106 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Bude životní tempo za padesát let takové, že lidé budou umírat mladí a noviny budou vycházet několikrát denně? Pokročí boj za práva zvířat a jejich zušlechťování natolik, že člověk zakrní a zvířecí svět zaujme jeho místo? Budou ideály francouzských revolucionářů Volnost - Rovnost - Bratrství dovedeny do mrazivé reality rovnostářské totalitní společnosti, kde se individualismus trestá smrtí? Takové otázky si v odlehčeném i vážném tónu kladou čeští spisovatelé již od konce 19. století. Antologie Vládcové vesmíru přináší objevný průřez vědecko-fantastickou tvorbou uznávaných klasiků české literatury, jakými byli Jan Neruda, Svatopluk Čech či Eduard Bass, mistrů české fantastiky Karla Čapka i J. M. Trosky, jakož i kuriózní dílka dnes již zapomenutých fantastů. Společně s detailními medailonky o autorech tak představuje reprezentativní výbor a čítanku české povídky žánru science fiction od jejích počátků do roku 1948. Kniha obsahuje 20 textů včetně raritního antiutopického románu Převychování a

knižně nikdy nevydané novely Emila Vachka. Obsah: Svatopluk Čech: Náčrtky z r. 2070 Jan Neruda: 1890 Karel L. Kukla: Zvířata a lidé za 10 000 let Josef Skružný: Roku 2907 Ladislav Velinský: Síla chtěn Jan Havlasa: Podmoří Eduard Bass: Susin Jiří Haussmann: Výlet Karel Hloucha: Uvolněný běs Vladimír Raffel: Elektrická Galatea František Langer: Muž, který se ztratil ve své utopii Fráňa Levý: Neviditelný poměr Emil Vachek: Mor profesora Solomitnikova Adolf Hoffmeister: Milenci Jan Barda: Převychovaní Karel Čapek: Bajky z let budoucích A. J. Urban: Druhé pozemské intermezzo z roku 2003 po Kristu J. M. Troska: Vládcové vesmíru Nikolaj Terlecký: Potopa Jan Weiss: Po operaci Vládcové vesmíru - Ivan Adamovič. Svět za 10 000 let obydlený inteligentními zvířaty, poslední milenecký pár vystavený v zoo, lov na blechu vypěstovanou do obřích rozměrů, cesta časem do budoucnosti ovládané komunisty, nejničivější válka, v níž se vraždí myšlenkou, létající listonoši, vědec infikovaný sérem z divokého prasete, nelítostný soud Měsíčanů nad Pozemšťany kvůli naší masité stravě... to jsou některá z témat povídek, které tvoří prehistorii české sci-fi. Antologie Vládcové vesmíru přináší ty nejlepší české povídky žánru science fiction od konce 19. století do konce druhé světové války. Představuje tak první reprezentativní průřez počátky tohoto literárního žánru u nás doplněný podrobnými medailonky o autorech. V antologii je obsažena i knižně nikdy nepublikovaná katastrofická novela Emila Vachka Mor profesora Solomitnikova či kompletní román Jana Bardy Převychovaní, jenž lze směle řadit k předním světovým antiutopiím. Vládcové vesmíru - Ivan Adamovič od nakladatelství v kategorii Beletrie | Sci-fi, Fantasy a Komiksy | Sci-fi za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.