Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Irena Vaňková: Nádoba plná řeči

Knihy

Irena Vaňková: Nádoba plná řeči

Hodnocení: 1x
  • 4

Nádoba plná řeči – Člověk, řeč a přirozený svět - Irena Vaňková. V centru knihy stojí pojem řeč. Oproti pojmu jazyka - systému, o nějž se opírá strukturalismus, a text, spojeného s komunikačně a pragmaticky zaměřeným lingvistickým zkoumáním, má řeč (langage) akcentovat mnohoaspektovost a povýtce lidský charakter této ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Nádoba plná řeči
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Irena Vaňková: Nádoba plná řeči koupíte i tady

Specifikace Irena Vaňková: Nádoba plná řeči

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 160 Kč

V centru knihy stojí pojem řeč. Oproti pojmu jazyka - systému, o nějž se opírá strukturalismus, a text, spojeného s komunikačně a pragmaticky zaměřeným lingvistickým zkoumáním, má řeč (langage) akcent ... a dál?

Produkt Irena Vaňková: Nádoba plná řeči

Irena Vaňková: Nádoba plná řeči - parametry

Název produktu: Irena Vaňková: Nádoba plná řeči
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 270 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nádoba plná řeči – Člověk, řeč a přirozený svět - Irena Vaňková. V centru knihy stojí pojem řeč. Oproti pojmu jazyka - systému, o nějž se opírá strukturalismus, a text, spojeného s komunikačně a pragmaticky zaměřeným lingvistickým zkoumáním, má řeč (langage) akcentovat mnohoaspektovost a povýtce lidský charakter této skutečnosti: sepětí s tělesně-smyslovým ukotvením člověka a jeho prožíváním , s široce chápanou kognitivitou, a také s kulturou, s jazykovým obrazem světa. Kniha vychází z pohledu vlastního fenomenologicko - hermeneutické filosofii (Heidegger, Gadamer, Patočka). V propojení s teorií a metodami kognitivně orientované lingvistiky ukazuje, jak se řeč jeví nejen v kontextu filosofie, lingvistiky a sémiotiky, ale také v českém (naivním) jazykovém obrazu světa, např. ve svých metaforických konceptualizacích (řeč jako vodní tok, jako vlákno apod.), včetně těch přítomných ve folkloru a poezii. Nádoba plná řeči – Člověk, řeč a přirozený svět - Irena Vaňková od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.