Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952

Knihy

Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952 - Jaroslava Hoffmannová. Knižní monografie postihuje v širokém záběru vývoj institucionálního ukotvování humanitních a sociálních věd v českých zemích od revoluční poloviny 19. století do vzniku Československé akademie věd. V ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952 koupíte i tady

Specifikace Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 91 Kč

Knižní monografie postihuje v širokém záběru vývoj institucionálního ukotvování humanitních a sociálních věd v českých zemích od revoluční poloviny 19. století do vzniku Československé akademie věd. V ... a dál?

Produkt Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952

Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952 - parametry

Název produktu: Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 91 Kč
Maximální cena: 238 Kč
Ušetríte až: 147 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952 - Jaroslava Hoffmannová. Knižní monografie postihuje v širokém záběru vývoj institucionálního ukotvování humanitních a sociálních věd v českých zemích od revoluční poloviny 19. století do vzniku Československé akademie věd. V každé z pěti chronologicky řazených kapitol je výklad členěn obdobně: 1. Univerzity a další vysoké, příp. vyšší školy, 2. Další subjekty vědy jako celku - vědecké společnosti a spolky, 3. Subjekty jednotlivých vědních oborů celozemského dosahu - zemští historiografové, historická komise zemská, spolky jednotlivých vědních oborů, vědecké a odborné časopisy, dále kongresy, sjezdy a konference, 4. Samostatná výzkumná zařízení, 5. Subjekty pěstující vědu vedle dalších úkolů - muzea, knihovny, archivy, galerie, nakladatelství a vydavatelství, kinematografie, 6. Další spolky a neformální uskupení se vztahem k vědě - matice, studentské a jiné spolky, salony a další společnosti, 7. Regionální instituce věnující se vědě - kláštery, gymnázia, regionální spolky a jiná zařízení. V závěrech jednotlivých kapitol jsou vedle shrnutí připomenuty širší společenské souvislosti a dění, ovlivňující vývoj vědeckých institucí a postavení vědců. Institucionální zázemí humanitních a sociálních věd v českých zemích v letech 1848-1952 - Jaroslava Hoffmannová od nakladatelství v kategorii Neroz2 | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Závěrečný díl cyklu o lidech z malého českého města rozvíjí jejich další osudy v době 1.světové války. Děj se odehrává v městečku na italské frontě v poslední fázi války a ilustruje celý rozklad armády i zázemí. Atmosféra marnosti, která se projevuje i v příběhu hl. hrdiny J. Štědrého, jehož smrtí na frontě kniha končí.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.