Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD

Knihy

Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Henryk Sienkiewicz, Příběh lásky římského patricije ke křesťanské dívce, dceři poraženého krále Lygů se odehrává na pozadí velké a tragické historické epochy postupného pádu Říma. V hlavním městě vládne Nero, pološílený milovník umění, především toho, které sám vytvoří. Obklopen hordou pochlebovačů a ovládán ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78319
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD koupíte i tady

Specifikace Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 199 Kč

Když v roce 1896 napsal Henryk Sienkiewicz (1846-1916) román Quo vadis, byl už proslulým polským spisovatelem. Teprve Quo vadis z něj však učinilo světoznámého autora a příběh z doby Neronovy byl také hlavním důvodem, proč byla Sienkiewiczovi v roce 1905 udělena Nobelova cena za literaturu. Příběh lásky římského patricije ke křesťanské dívce se odehrává na pozadí velké a tragické historické epochy postupného pádu Říma. Rozhlasová nahrávka z roku 1968 v režii Jana Bergera ... a dál?

Produkt Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD

Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD - parametry

Název produktu: Henryk Sienkiewicz: Quo vadis - 3 CD
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Henryk Sienkiewicz, Příběh lásky římského patricije ke křesťanské dívce, dceři poraženého krále Lygů se odehrává na pozadí velké a tragické historické epochy postupného pádu Říma. V hlavním městě vládne Nero, pološílený milovník umění, především toho, které sám vytvoří. Obklopen hordou pochlebovačů a ovládán svou druhou ženou Poppaeou Sabinou je tento průměrný básník především nadprůměrným tyranem; před jeho změnami nálad a krutostí si není nikdo jist. Ani samo město. V prostředí vysoké šlechty soustředěné okolo Nera vyrostl také Vinicius, synovec Neronova arbitra elegantiarum, Petronia. Římský patricij, zvyklý na to, že dostane vše, nač pomyslí, se v domě Aulů, tajných křesťanů, setká s krásnou zajatkyní Lygií. Dívka se mu zalíbí, ona však jeho city neopětuje. Vinicius se nejdříve rozlítí a pokusí se ji získat lstí; když pochopí, že Lygie je jiná než všechny, které dosud poznal, změní se i jeho postoj k ní. Je ochoten získat její lásku pokorně a bez násilí moci. Ani Vinicius ani Lygie však nežijí v klidné době - a křesťané se v Neronově době nesetkají s pochopením... CD je ve formátu MP3, dlouhé 2 hodiny 49 minut Alfred Strejček, Růžena Merunková, Otakar Brousek st., Libuše Švormová, Karel Vček, Slávka Budínová, Dana Medřická, Václav Vydra st., Radoslav Brzobohatý a další. Druh sortimentu : CD, Quo vadis, Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno Publikace: CD-Quo vadis - Henryk Sienkiewicz. Když v roce 1896 napsal Henryk Sienkiewicz (1846–1916) román Quo

vadis, byl už proslulým polským spisovatelem. Teprve Quo vadis z

něj však učinilo světoznámého autora a příběh z doby Neronovy byl

také hlavním důvodem, proč byla Sienkiewiczovi v roce 1905 udělena

Nobelova cena za literaturu. Příběh lásky římského patricije ke

křesťanské dívce se odehrává na pozadí velké a tragické historické

epochy postupného pádu Říma. Rozhlasová nahrávka z roku 1968 v

režii Jana Bergera Hrají: Alfred Strejček, Růžena Merunková, Otakar

Brousek st., Libuše Švormová, Karel Vček, Slvka Budínová, Dana

Medřická, Václav Vydra st., Radoslav Brzobohatý a dalšídélka: 2

hodiny 49 minut Publikace: CD-Quo vadis - Henryk Sienkiewicz.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.