Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse

Knihy

Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse

Hodnocení: 0x
  • 4

Skepse a gnóse - Karel Vorovka,Helena Pavlincová, Knihou Skepse a gnóse se ke čtenářům bezmála po stu letech nově dostává Vorovkovo „filosofické vyznání“ plné jemných životně filosofických postřehů, metafor, básnických obratů, náboženských výzev a mravních apelů. Autor vyškolený exaktními vědami a přísnými pravidly ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.07899
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Skepse a gnóse
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse koupíte i tady

Specifikace Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 244 Kč

Kniha – autor Karel Vorovka; Helena Pavlicová, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Knihou Skepse a gnóse se ke čtenářům bezmála po stu letech nově dostává Vorovkovo „filosofické vyznání“ plné jemných životně filosofických postřehů, metafor, básnických obratů, náboženských výzev a mravních apelů. Autor vyškolený exaktními vědami a přísnými pravidly vědeckého bádání v ní skepticky posoudil možnosti racionalismu, který ve filosofii u mnoha „životních“, tzv. metafyzických otázek naráží na své hranice a » ... a dál?

Produkt Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse

Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse - parametry

Název produktu: Helena Pavlincová, Karel Vorovka: Skepse a gnóse
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Skepse a gnóse - Karel Vorovka,Helena Pavlincová, Knihou Skepse a gnóse se ke čtenářům bezmála po stu letech nově dostává Vorovkovo „filosofické vyznání“ plné jemných životně filosofických postřehů, metafor, básnických obratů, náboženských výzev a mravních apelů. Autor vyškolený exaktními vědami a přísnými pravidly vědeckého bádání v ní skepticky posoudil možnosti racionalismu, který ve filosofii u mnoha „životních“, tzv. metafyzických otázek naráží na své hranice a uvolňuje místo nejen pro racionálně kontrolovanou spekulaci, ale též pro další cesty k získání odpovědí na tradičně „filosofické“ problémy lidského bytí – pro intuici, mystiku, náboženskou víru. Vorovka svou filosofii považoval za vyjádření osobního postoje ke světu, opírajícího se vedle vědeckých a zkušenostních poznatků o filosofickou nadzkušenostní a nadracionální intuici – gnósi. Byl přesvědčen, že jen taková filosofie může osvobozovat lidského ducha z církevních, politických a vědeckých vazeb a zvyšovat tím i míru svobody pro člověka a lidstvo. Svůj výklad završil nábožensko-filosofickou koncepcí teistického panpsychismu, postavenou na ideji oživené a živoucí skutečnosti, která je božsky svrchovaná, a přece lidskému duchu v okamžicích gnostického poznání přístupná. Vorovka se touto knihou přihlásil k iracionalistickému proudu v české filosofii, který zejména ve dvacátých letech 20. století působil jako protiváha převažujícího pozitivistického myšlení. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Filozofie od Dybbuk naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.