Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání

Knihy

Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Druhý díl cvičebnice, tentokrát zaměřený na opakování dějin středověku a raného novověku. Opakování je nejen cennou pomůckou pro učitele, ale i zajímavou knihou pro studenty a další zájemce o dějiny. Úkoly umožňují netradiční práci s historickými materiály, připomínají a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání koupíte i tady

Specifikace Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 119 Kč

Druhý díl cvicebnice, tentokrát zamerený na opakování dejin stredoveku a raného novoveku. Opakování je nejen cennou pomuckou pro ucitele, ale i zajímavou knihou pro studenty a další zájemce o dejiny ... a dál?

Produkt Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání

Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání - parametry

Název produktu: Helena Mandelová: Opakování dějin středověku a raného novověku - Zadání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 119 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Druhý díl cvičebnice, tentokrát zaměřený na opakování dějin středověku a raného novověku.

Opakování je nejen cennou pomůckou pro učitele, ale i zajímavou knihou pro studenty a další zájemce o dějiny. Úkoly umožňují netradiční práci s historickými materiály, připomínají a procvičují základní pojmy, nenásilně vytvářejí orientaci časoprostorovou, neopomíjejí ani kulturní dějiny a osobnosti.

Příručka využívá formy didaktických her, křížovek, rébusů, doplňovaček. Vytváří historické povědomí studentů. Práce s touto publikací vede studenty k hlubšímu zájmu o historii.

Autorkou knihy je zkušená autorka desítek učebnic dějepisu a předsedkyně Asociace učitelů dějepisu PaedDr. Helena Mandelová.

Recenze učebnice:

Všichni víme, že doba, kdy tím nejdůležitějším ve škole bylo prokázat co největší množství vědomostí při zkoušení u tabule, je pryč. Množství informací o světě se zvětšuje závratnou rychlostí, nikdo nemůže zvládnout důkladně několik vědeckých oborů. Potřebujeme se naučit fakta vyhledávat, posuzovat, srovnávat a přemýšlet o nich. Také technika ve škole se mění a nabízí nové možnosti. To vše vede k mnoha změnám.

Nemůžeme si zapamatovat všechno, co slyšíme nebo si přečteme. Stává se pro nás nezbytností, abychom se především dokázali v daném oboru vyznat, vybrat ze všeho právě to, co je nejdůležitější, co potřebujeme k pochopení příčin i důsledků dějů, co nám umožní porozumět také současným problémům života společnosti, které mají své kořeny v minulosti. To hlavní z poznatků je důležité mít v hlavě. Nezbytné je pak také vědět, kde podrobnosti a další potřebné údaje najít, jak je zpracovat, utřídit, použít, kam je zařadit. Dílčí, ze souvislostí vytržené jednotlivosti, nemají trvalou ani velkou hodnotu. K vytvoření celkového historického obrazu je nezbytné pochopit, proč k událostem došlo a jaké byly důsledky událostí i jednání lidí; užitečné je také umět jednání lidí posoudit a zhodnotit.

Základní poznatky i detaily využijeme také pří svých cestách po naší zemi i v zahraničí, při návštěvě historických míst a památek, např. staveb, muzeí a galerií. Tak nám např. při návštěvě pravěkých skanzenů, muzeí, při setkání s egyptskými pyramidami nebo řeckými a římskými chrámy na jihu nebo západě Evropy k porozumění okolnostem, době nebo účelu jejich vzniku napomáhá i školní dějepis a třeba přispěje i tento sešit. Když něčemu dobře rozumíme, návštěva historických míst se stává zajímavější a život bohatší. K proniknutí do určitého oboru je důležitý také základní slovník – odborné názvosloví neboli terminologie; ta nám cestu k seznámení s historickými objekty i událostmi otevírá. Terminologii (pojmosloví) proto věnuje „Opakování“ soustavně pozornost. Pouze číst články učebnic a snažit se je uložit do paměti nemůže být ani zábavné, ani účinné. Vzdělaní lidé vědí, že při učení je lepší a výhodnější něco jiného: připravovat si výpisky, poznámky, vytvářet přehledy, grafická schémata nebo tabulky a pak si


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.