Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Gerlinde Baumann: Bible

Knihy

Gerlinde Baumann: Bible

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Jak je to vlastně s Biblí: Kdo napsal tento první světový bestseller? Jaký význam má Starý zákon - pro křesťany a pro židy? O čem pojednává Nový zákon? Právě tady najdete jasný přehled a přesné informace o nejnovějších výsledcích bádání. Všechno, co jste chtěli vědět o Bibli - zde jsou odpovědi. Z obsahu: 1. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Jaké má kniha
Bible
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Gerlinde Baumann: Bible koupíte i tady

Specifikace Gerlinde Baumann: Bible

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 41 Kč

Publikace: Bible - Baumann Gerlinde. Jak je to vlastně s Biblí: Kdo napsal tento první světový bestseller? Jaký význam má Starý zákon - pro křesťany a pro židy? O čem pojednává Nový zákon? Právě tady najdete jasný přehled a přesné informace o nejnovějších výsledcích bádání. Všechno, co jste chtěli vědět o Bibli - zde jsou odpovědi. Publikace: Bible - Baumann Gerlinde. ... a dál?

Produkt Gerlinde Baumann: Bible

Gerlinde Baumann: Bible - parametry

Název produktu: Gerlinde Baumann: Bible
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 41 Kč
Maximální cena: 197 Kč
Ušetríte až: 156 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Jak je to vlastně s Biblí: Kdo napsal tento první světový bestseller? Jaký význam má Starý zákon - pro křesťany a pro židy? O čem pojednává Nový zákon? Právě tady najdete jasný přehled a přesné informace o nejnovějších výsledcích bádání. Všechno, co jste chtěli vědět o Bibli - zde jsou odpovědi. Z obsahu: 1. Úvod 2. Bible a její vznik "Bible je slovo Boží" Co je Bible "Bible nespadla z nebe" Kdo napsal biblické texty? "Bible je jeden z velkých starých textů stejně jako védy nebo korán" Čí "Písmo svaté" je Bible a v jaké formě? 3. Bible a její svět "Bible je dokument antiky" Bible jako plod doby svého vzniku "Bible má přece pravdu" Bible líčí mnohé, co je podle moderního chápání nemožné 4. Bible a její výklad "Bible je souhrn trvale platných pravd" Bibli nelze chápat jen doslovně "Hovoří Bible bezprostředně ke každému člověku, nebo jí mohou rozumět pouze odborníci?" Pro koho Bible je? 5. Bible a její temné stránky "Starý zákon je kniha překypující násilím" Jak lze zacházet s biblickými obrazy násilí "Nový zákon je antijudaistická kniha" Hledání křesťanské identity a devalvace judaismu "Bible je kniha zaměřená proti ženám" Co dnes pro ženy znamená patriarchální doba vzniku Bible 6. Závěr - budoucnost Bible Příloha Seznam literatury Glosář O autorovi: Gerlinde Baumann, doktorka teologie, narozena v roce 1962, vystudovala evangelickou teologii, egyptologii a orientalistiku. Externě vyučuje Starý zákon na oboru Evangelická teologie na univerzitě v Magdeburgu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.