Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii

Próza - beletrie

George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii

Hodnocení: 1x
  • 4

Dva eseje o komedii – George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha,Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii - Alena Dvořáková, George MEREDITH. George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii Smát se, či nesmát? To je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Dva eseje o komedii
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii koupíte i tady

Specifikace George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 150 Kč

George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii Smát se, či nesmát? To je otázka, již se viktoriánský romanopisec George Meredith s ... a dál?

Produkt George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii

George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii - parametry

Název produktu: George Meredith, Alena Dvořáková: Dva eseje o komedii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 150 Kč
Maximální cena: 287 Kč
Ušetríte až: 137 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dva eseje o komedii – George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha,Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii - Alena Dvořáková, George MEREDITH. George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii Smát se, či nesmát? To je otázka, již se viktoriánský romanopisec George Meredith snaží rozlousknout v dnes již klasickém Eseji o komedii z roku 1877, který je tu čtenáři poprvé představen v anotovaném českém překladu. Esej je zábavnou polemikou namířenou proti neživotným hodnotám viktoriánské společnosti, zejména proti důrazu na vážnost, na úzce definovaný společenský užitek, na ideál ženskosti spočívající v nerovnosti pohlaví. Coby jejich protiváhu obhajuje Meredith komično na divadle i ve společnosti: „existují témata a osoby, s nimiž je radno zacházet výhradně v komickém duchu.“ Doprovodná studie Aleny Dvořákové zasazuje Esej do kontextu anglické a západoevropské literatury o smíchu a komičnu a podrobně rozebírá Meredithův přístup ke komedii. Alena Dvořáková (nar. 1973 v Praze) je anglistka, literární kritička a překladatelka. Zabývá se zejména viktoriánskou literaturou, současnou anglofonní prózou a jejími překlady do češtiny. Je autorkou řady kritických a literárněvědných článků a recenzí, do češtiny přeložila román Cormaca McCarthyho Suttree (Argo, 2012). Vyučovala literaturu a filosofii na University of East Anglia v Norwichi, University College a Trinity College v Dublinu a na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V současnosti je na volné noze. Dva eseje o komedii – George Meredith: Esej o komedii a uplatnění komického ducha,Alena Dvořáková: Studie k Meredithovu Eseji o komedii - Alena Dvořáková, George MEREDITH od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.