Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši

Knihy

Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha E. Monicka Potence je vyvrcholením jeho čtyřicet let trvající snahy objevit psychologickou podstatu mužství a porozumět silám působícím v pozadí vztahů mezi muži a ženami. Eugene Monick v úvodu ke knize píše: Zhroucení nebo blížící se zhroucení patriarchátu, tedy dominantního společenského postavení mužů jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Potence : mužská agrese..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši koupíte i tady

Specifikace Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 64 Kč

Kniha E. Monicka Potence je vyvrcholením jeho čtyřiceti let trvající snahy objevit psychologickou podstatu mužství a porozumět silám působícím v pozadí vztahů mezi muži a ženami. ... a dál?

Produkt Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši

Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši - parametry

Název produktu: Eugene Monick: Potence : mužská agrese jako cesta k duši
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 64 Kč
Maximální cena: 212 Kč
Ušetríte až: 148 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha E. Monicka Potence je vyvrcholením jeho čtyřicet let trvající snahy objevit psychologickou podstatu mužství a porozumět silám působícím v pozadí vztahů mezi muži a ženami. Eugene Monick v úvodu ke knize píše: Zhroucení nebo blížící se zhroucení patriarchátu, tedy dominantního společenského postavení mužů jako něčeho předpokládaného a kulturně daného, je před branami, ne-li již uvnitř. Pocit nadřazenosti a oprávněnosti, který byl výsledkem prosté skutečnosti, že se někdo narodil jako muž, patří minulosti. Muži to cítí a pozice jejich já je zpochybněna. Když muži přijdou o svá domněle nezpochybnitelná patriarchální práva, může to v nich vyvolat nejistotu, hněv a přivést je až k patologickému násilí. Reagují často tak, jako kdyby jim hrozila kastrace, jako kdyby je někdo připravil o práva a výsady prvorozeného, ponižoval je a zbavil sebeúcty. Jsou pochopitelně bezradní. Jak mohou vůbec žít bez toho, aby rozhodovali o druhých a ovládali je? Potence se touto otázkou zabývá a nabízí přesvědčivé alternativy k patriarchátu a patriarchálním postojům. Eugene Monick, M.Div., Ph.D., je analytický psycholog, absolvent Institutu C. G. Junga v Curychu a episkopální kněz. Praxi provozuje ve Scrantonu v Pensylvánii. Je autorem knihy Falos. Posvátný obraz mužství (Brno, Nakladatelství Tomáše Janečka, 2004). (mužská agrese jako cesta k duši)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.