Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ermanno Olmi: Rozhovory

Knihy

Ermanno Olmi: Rozhovory

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozhovory - Ermanno Olmi. První část knihy Rozhovory I zahrnují překlad rozhovorů s žijícím klasikem světové kinematografie Ermannem Olmim (24. 7. 1931) vedených Charliem Owensem v publikaci Ermanno Olmi (Gremese Editore, 2001, 2008). Druhou část Rozhovory II tvoří původní rozhovor nazvaný Asiago 28. 5. 2011, který v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Rozhovory
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ermanno Olmi: Rozhovory koupíte i tady

Specifikace Ermanno Olmi: Rozhovory

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 11 Kč

První část knihy Rozhovory I zahrnují překlad rozhovorů s žijícím klasikem světové kinematografie Ermannem Olmim (24. 7. 1931) vedených Charliem Owensem v publikaci Ermanno Olmi (Gremese Editore, 2001 ... a dál?

Produkt Ermanno Olmi: Rozhovory

Ermanno Olmi: Rozhovory - parametry

Název produktu: Ermanno Olmi: Rozhovory
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 11 Kč
Maximální cena: 30 Kč
Ušetríte až: 19 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozhovory - Ermanno Olmi. První část knihy Rozhovory I zahrnují překlad rozhovorů s žijícím klasikem světové kinematografie Ermannem Olmim (24. 7. 1931) vedených Charliem Owensem v publikaci Ermanno Olmi (Gremese Editore, 2001, 2008). Druhou část Rozhovory II tvoří původní rozhovor nazvaný Asiago 28. 5. 2011, který v režisérově domově v severoitalském Asiagu vedl filmový historik Petr Slinták. Nejznámějšími Olmiho filmy u nás jsou dnes patrně Strom na dřeváky (1978) a Sto hřebů (2006). Naše kina dále uvedla mimo jiné jeho filmy Čas se zastavil (1959), Místo (1961), Snoubenci (1963), Sapéři (1970) a Ať žije paní! (1987). Česká televize pak kromě Stromu na dřeváky a Ať žije paní! také Biblické příběhy (1/19) Genesis (1994) a Sto hřebů. Obsáhlý oddíl Rozhovory I pojednává chronologicky o téměř všech filmech dokumentárních a o všech filmech celovečerních, natočených do roku 2001. Každému celovečernímu filmu je věnována jedna kapitola, jež se tak stává záznamem režisérova svědectví o nejrůznějších událostech kolem a při vznikání každého jeho filmu. Rozhovory II zahrnují tvůrčí období let 2001-2011 včetně realizace režisérova scénáře v Čechách. Pokoušejí se porovnat českou filmovou novou vlnu a Olmiho filmy 60. let, zejména Formanova Černého Petra a Olmiho Místo, a jednotlivé režisérské osobnosti obou kinematografií tehdy i dnes. Nejsou opomenuty ani česko-italské dějinné a kulturní souvislosti v rámci Rakouska-Uherska, jehož součástí byla i Benátská republika. Kniha zahrnuje Galerii fotografií barevných i černobílých ze všech Olmiho celovečerních filmů a z řady jeho filmů dokumentárních, podrobnou Filmografii, Výběrovou bibliografii s důrazem na české a slovenské prameny, Rejstřík jmenný a Rejstřík uměleckých děl. České vydání Olmiho Rozhovorů je jediným vydáním původní knihy Ermanna Olmiho za hranicemi Itálie vůbec. Rozhovory - Ermanno Olmi od nakladatelství Camera obscura v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Rozhovory - Ermanno Olmi. Z italského originálu Charlie Owens, Ermanno Olmi, vydaného

nakladatelstvím Gremese Editore v Římě roku 2008 přeložil Petr

Slinták. Nový původní rozhovor s Ermannem Olmim nazvaný Asiago 28.

5. 2011 přeložili Martina Mezírková a Petr Slinták. Poznámky pod

čarou napsali Miloš Fryš a Petr Slinták. Filmografii, Výběrovou

bibliografii, Ediční poznámku, Poděkování, Jmenný rejstřík a

Rejstřík uměleckých děl sestavil Miloš Fryš. Barevná Galerie

fotografií. Redakce Miloš Fryš, Petr Gajdošík a Martina Mezírková

(Owensův rozhovor). Publikace: Rozhovory - Ermanno Olmi.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.