Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica

Knihy

Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica

Hodnocení: 1x
  • 4

Lexikon přináší pozoruhodné dědictví latinské vzdělanosti vložené do téměř sedmi tisíc sentencí, výroků, rčení a výrazů zejména z oblasti lékařství a příbuzných oborů (přírodních věd, filozofie, psychologie, etiky, sociologie, pedagogiky, práva aj.), zachycených v původním znění s paralelními českými překlady. Čtenář ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica koupíte i tady

Specifikace Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 691 Kč

Čtenář v knize nalezne bohatý výběr zajímavých poznatků k poučení, podnětů k zamyšlení i příležitosti k pobavení. ... a dál?

Produkt Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica

Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica - parametry

Název produktu: Elena Marečková-Štolcová: Latinitas medica
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 691 Kč
Maximální cena: 1 090 Kč
Ušetríte až: 399 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lexikon přináší pozoruhodné dědictví latinské vzdělanosti vložené do téměř sedmi tisíc sentencí, výroků, rčení a výrazů zejména z oblasti lékařství a příbuzných oborů (přírodních věd, filozofie, psychologie, etiky, sociologie, pedagogiky, práva aj.), zachycených v původním znění s paralelními českými překlady. Čtenář v knize nalezne bohatý výběr zajímavých poznatků k poučení, podnětů k zamyšlení i příležitosti k pobavení. Mnohostranný úhel pohledu, rozkrývaný v širokém spektru citátů proslulých i méně slavných římských a latinských autorů, ale také výroků anonymních tvůrců, nabízí ojedinělý myšlenkový a estetický zážitek. Svým historickým záběrem sbírka přispívá k hlubšímu proniknutí do fenoménu evropské medicíny, bytostně svázané s latinskou kulturní tradicí. Myšlenky vytvořené v průběhu téměř dvoutisícileté dominance římské a latinské kultury v Evropě překvapují současníka svou duchovní a poznávací hodnotou, aktuálností i výrazovou pestrostí. Lékařům a zdravotnickým pracovníkům se dostává

poprvé do rukou publikace shrnující specifický slovesný materiál, který se dotýká jejich oboru. Avšak lékařství jako nejhumánnější vědní disciplína oslovuje i širokou laickou veřejnost. Otázky zdraví a nemoci, života a smrti jsou integrální složkou lidské existence, nesou pečeť obecně lidských problémů bez časového a prostorového omezení. Kniha je proto určena všem poučeným zájemcům a také těm, kteří stojí o hlubší poznání a pochopení latinské kultury – kolébky evropské civilizace. Lexikon je výsledkem práce kolektivu autorů, zkušených odborníků s mnohaletou praxí na lékařských fakultách a uznávanou překladatelskou činností. Je unikátní jak výběrem pramenů, tak původním překladem i přebásněním veršů. Latinitas medica – Lexikon nejen lékařských sentencí, citátů a rčení - Elena Marečková-Štolcová, kolektiv autorů . Čtenář v knize nalezne bohatý výběr zajímavých poznatků k poučení, podnětů k zamyšlení i příležitosti k pobavení. Latinitas medica – Lexikon nejen lékařských sentencí, citátů a rčení - Elena Marečková-Štolcová, kolektiv autorů od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Elena Marečková; Hana Reichová; František ŠimonNakladatelství: muni PRESSVazba: Pevná s přebalem leskláPočet stránek: 910Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x58 mmISBN: 978-80-210-4758-7


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.