Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen DRG v praxi

Knihy

DRG v praxi cena od 0 Kč

DRG v praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Seznámení s českou implementací úhradového systému DRG / 2012 Anotace: Cílem stručné publikace je zprostředkovat rychlé seznámení se základními principy úhradového systému DRG a jeho implementací v našich podmínkách. Výklad je zaměřen na představení tohoto klasifikačního systému v širších souvislostech, záměrem je ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

DRG v praxi - parametry

Název produktu: DRG v praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Seznámení s českou implementací úhradového systému DRG / 2012 Anotace: Cílem stručné publikace je zprostředkovat rychlé seznámení se základními principy úhradového systému DRG a jeho implementací v našich podmínkách. Výklad je zaměřen na představení tohoto klasifikačního systému v širších souvislostech, záměrem je především ukázat jeho praktické dopady. Závěr knihy obsahuje několik konkrétních příkladů, na kterých si čtenář může otestovat svoje porozumění pravidlům DRG.   Obsah: 1. ÚVOD   2. ZÁKLADY DRG Přínosy a poslání DRG Předchozí úhradové systémy v ČR   3. DRG KROK ZA KROKEM Případ hospitalizace Klíčové charakteristiky hospitalizačního případu Hlavní diagnóza Vedlejší diagnóza Další pravidla a výjimky Rozdělení případů do skupin podle hlavních a vedlejších diagnóz MDC Kritický výkon DRG báze Zařazení do konečné skupiny DRG Relativní váha případu Case-mix Další charakteristiky ovlivňující relativní váhu Vliv délky hospitalizace na relativní váhu případů Výpočet relativní váhy u časového outliera Úroveň 2 Pojem „ekonomický outlier“ Ocenění případu Specifické DRG skupiny Úroveň 2 DRG markery DRG skupiny 888XX DRG skupiny 99980, 99990   4. EFEKTIVNÍ MANAGEMENT V SYSTÉMU DRG Nastavení motivací v systému výkonově-paušálních úhrad Nastavení motivací v systému DRG Cesty ke zvýšení efektivity zařízení v systému DRG Fixní v. variabilní náklady Zkrácení délky hospitalizace a optimální obložnost Hospitalizační případ v systému DRG Obložnost oddělení v DRG Snižování nákladů na hospitalizaci Spektrum chirurgických výkonů Mezioborová péče o pacienty   5. SPRÁVNÉ KÓDOVÁNÍ POMOCÍ MEZINÁRODNÍ KLASIFIKACE NEMOCÍ MKN a její desátá revize Tabelární část Instrukční příručka Abecední seznam Postup k určení správného kódu diagnózy Zkratka NS (nespecifikovaný) Zkratka NJ (nezařazený jinde) Systém „křížků a hvězdiček“ Problematika upcodingu Chybný výběr hlavní diagnózy Upcoding formou vedlejších diagnóz   6. KALKULACE RELATIVNÍCH VAH Vysvětlení pojmu „Relativní váha“ Proces stanovení relativních vah Auto-regulační a auto-potenciační mechanismy DRG Správné pochopení pojmů   7. ÚHRADOVÉ VYHLÁŠKY A METODICKÉ MATERIÁLY Úhradové vyhlášky Úhradová vyhláška pro rok 2012   8. TESTOVACÍ PŘÍKLADY Okruh 1 - Hlavní diagnózy Okruh 2 - Vedlejší diagnózy a markery   ODKAZY ZKRATKY ABSTRAKT AUTOR   Autor: MUDr. Jiří Šedo Klinika komplexní onkologické péče, Masarykův onkologický ústav, Brno  


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.