Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Doubravka Olšáková: Niky české historiografie

Knihy

Doubravka Olšáková: Niky české historiografie

Hodnocení: 1x
  • 4

Niky české historiografie – Uherskobrodská sympozia J. A. Komenského v ofenzivě (1971–1989) - Doubravka Olšáková. Publikace přináší historii uherskobrodských sympozií, která se stala jedním z útočišť ne-li přímo svobodného bádání, tedy alespoň svobodného promýšlení význačných témat české historiografie v období ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Niky české historiografie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Doubravka Olšáková: Niky české historiografie koupíte i tady

Specifikace Doubravka Olšáková: Niky české historiografie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 177 Kč

Publikace přináší historii uherskobrodských sympozií, která se stala jedním z útočišť ne-li přímo svobodného bádání, tedy alespoň svobodného promýšlení význačných témat české historiografie v období p ... a dál?

Produkt Doubravka Olšáková: Niky české historiografie

Doubravka Olšáková: Niky české historiografie - parametry

Název produktu: Doubravka Olšáková: Niky české historiografie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 256 Kč
Ušetríte až: 79 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Niky české historiografie – Uherskobrodská sympozia J. A. Komenského v ofenzivě (1971–1989) - Doubravka Olšáková. Publikace přináší historii uherskobrodských sympozií, která se stala jedním z útočišť ne-li přímo svobodného bádání, tedy alespoň svobodného promýšlení význačných témat české historiografie v období posrpnové normalizace. Analýza okolností jejich vzniku a formování se zaměřuje především na vztah české historiografie a mocenské strategie její kontroly v letech 1948-1989. V první části této publikace se autoři věnují formování hlavních center a publikačních platforem komeniologického bádání v Československu v letech 1945-1989. Statě Doubravky Olšákové a Vladimíra Urbánka mapují vývoj české komeniologie v centru (Praze) i na periferii (Uherském Brodě), kde byl dohled oficiální moci, resp. oficiální historiografie, značně oslaben. Druhá část je věnována komparativnímu pohledu na způsob bádání o raném novověku ve středoevropském kontextu. Ze zahraničních autorů se zde nad postavením raně novověké historiografie zamýšlí Maciej Górny či Stanislaw Roszak, z českých pak Marie Koldinská. Poslední část přináší redigované rozhovory s organizátory i účastníky komeniologických sympozií v Uherském Brodě. Mezi ně patřili nejen komeniologové (Jiří Beneš, Martin Steiner, Marie Kyralová, Markéta Klosová, Marta Bečková, Vojtěch Balík), ale také filozofové (Jaroslava Pešková, Stanislav Sousedík) či historici. Stejně tak obsahuje tento svazek rozhovory k dějinám mimopražského komeniologického bádání, které jsou reflektovány především v rozhovorech se Svatoplukem Bimkou, Dagmar Hanelovou, Františkem Hýblem, Josefem Hapákem či Danou Večeřovou. Niky české historiografie – Uherskobrodská sympozia J. A. Komenského v ofenzivě (1971–1989) - Doubravka Olšáková od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.