Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Dějiny Zlaté Koruny

Učebnice/Odborná literatura

Dějiny Zlaté Koruny

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny Zlaté Koruny – Zlatá Koruna, Plešovice a Rájov v proměnách staletí - Jindřich Špinar, kolektiv autorů . Zlatá Koruna je známá nejen historikům a návštěvníkům kulturních památek, ale pro mnohé je branou do ní také řeka Vltava, na níž je oblíbenou vodáckou zastávkou. Kniha, která vychází při příležitosti 750. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Dějiny Zlaté Koruny
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dějiny Zlaté Koruny koupíte i tady

Specifikace Dějiny Zlaté Koruny

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 450 Kč

Zlatá Koruna je známá nejen historikům a návštěvníkům kulturních památek, ale pro mnohé je branou do ní také řeka Vltava, na níž je oblíbenou vodáckou zastávkou. Kniha vychází při příležitosti 750. výročí vzniku kláštera Zlatá Koruna. ... a dál?

Produkt Dějiny Zlaté Koruny

Dějiny Zlaté Koruny - parametry

Název produktu: Dějiny Zlaté Koruny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 450 Kč
Maximální cena: 603 Kč
Ušetríte až: 153 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny Zlaté Koruny – Zlatá Koruna, Plešovice a Rájov v proměnách staletí - Jindřich Špinar, kolektiv autorů . Zlatá Koruna je známá nejen historikům a návštěvníkům kulturních památek, ale pro mnohé je branou do ní také řeka Vltava, na níž je oblíbenou vodáckou zastávkou. Kniha, která vychází při příležitosti 750. výročí vzniku kláštera Zlatá Koruna, se nezabývá pouze dějinami kláštera, ale také historií obce, která při kláštěře vznikla a jejích dnešních částí Plešovic a Rájova. Patnáct spoluautorů vás provede dějinami Zlaté Koruny a jejího okolí od pravěku, seznámí vás s historií významného a bohatého cisterciáckého kláštera, který uchovával ve svých zdech vzácnou relikvii - trn z Kristovy koruny. Seznámíte se s historií obce, vzniklé po zrušení kláštera, kdy v něm sídlila slévárna a strojírna a poznáte vzestupy a pády zdejších podnikatelů. Další část knihy se věnuje novějším dějinám obce a dějinám dvou vesnic - Plešovic a Rájova, které jsou dnes její součástí. Nabízí pohled na historii jihočeského venkova a jeho přerod po druhé světové válce a násilné kolektivizaci, až po současnost. Zvláštní kapitola se věnuje soužití Zlaté Koruny s řekou Vltavou v dobrém i zlém - vorařství, mlynářství a ve 20. století i specifickému fenoménu vodáctví, ale také ničivým povodním. Dějiny Zlaté Koruny – Zlatá Koruna, Plešovice a Rájov v proměnách staletí - Jindřich Špinar, kolektiv autorů od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.