MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Knihy naučná literatura

Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788087270424

DANIEL KAHNEMAN, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patrˇí k nejvýznamneˇjším soucˇasným psychologu°m. Jeho myšlenky meˇly zásadní a široce uznávaný vliv na ekonomii, lékarˇství nebo politiku, ale až nyní shrnul desítky let svých výzkumu° do jediné knihy. Ve svém díle nás Kahneman zavádí na pru°kopnickou cestu po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.68592
skladem

Jaké má kniha
Myšlení - rychlé a pomalé
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Čerstvá hodnocení Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

  • 5

Dáda U., 25. listopadu 2015

Vynikajúce čítanie o chybách v úsudku, vrele odporúčam. Síce trochu náročnejší akademický štýl písania, Dan Ariely, od ktorého som sa k tejto knihe dostala, sa číta ľahšie, ale nakoniec som to prelúskala. A mala som pocit, že som na dobrodružnej objavnej ceste.


Specifikace Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 525 Kč

Kniha – autor Daniel Kahneman, 544 stran, česky, pevná s přebalem matná. Převratná kniha o tom, jak přemýšlímePřevratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná čtivě a srozumitelně jedním z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti. Kahneman v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě. Naučí nás odhalovat chyby a zkratky naší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Kniha je nezbytná pro všechny studenty, » ... a dál?

Produkt Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé - parametry

Název produktu: Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 525 Kč
Maximální cena: 536 Kč
Ušetríte až: 11 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • DANIEL KAHNEMAN, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patrˇí k nejvýznamneˇjším soucˇasným psychologu°m. Jeho myšlenky meˇly zásadní a široce uznávaný vliv na ekonomii, lékarˇství nebo politiku, ale až nyní shrnul desítky let svých výzkumu° do jediné knihy. Ve svém díle nás Kahneman zavádí na pru°kopnickou cestu po naší mysli a vysveˇtluje dva systémy, které urcˇují zpu°sob, jak uvažujeme a jak se rozhodujeme. Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalejší, rozvážneˇjší a logicˇteˇjší. Kahneman odhaluje mimorˇádné schopnosti, ale také chyby a zkreslení rychlého myšlení a popisuje naprˇíklad: všudyprˇítomný vliv intuitivních dojmu° na naše myšlenky a volby, roli optimismu prˇi zakládání nových podniku°, význam správneˇ formulovaných rizik v práci i doma, obtížnost prˇedvídání toho, co nás ucˇiní štˇastnými v budoucnu, iluzi znalectví. Každý z teˇchto jevu° lze pochopit, pouze když víme, jak oba systémy ve vzájemné spolupráci utvárˇejí naše úsudky a rozhodnutí. Autor cˇtenárˇe zapojuje do živého rozhovoru o tom, jak prˇemýšlíme, a prˇitom nám odhaluje, kdy mu°žeme a kdy nemu°žeme veˇrˇit své intuici a jak lze cˇerpat z prˇínosu° pomalého myšlení. Nabízí praktické a poucˇné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním životeˇ – a jak se mu°žeme pomocí ru°zných metod ochránit prˇed mentálními pastmi, které nás cˇasto dostávají do potíží. O autorovi Daniel Kahneman (
  • 1934, Tel Aviv) je izraelsko-americký psycholog působící na Woodrow Wilson School of Public and International Affairs při Princetonské univerzitě. Je nositelem Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2002 za přínos v oblasti integrování poznatků z psychologického výzkumu do ekonomických věd, a to zejména poznatků o lidském úsudku a rozhodování za nejistoty. Daniel Kahneman je ženatý a žije v New Yorku. Anotace: Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná čtivě a srozumitelně jedním z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti. Kahneman v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě. Naučí nás odhalovat chyby a zkratky naší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Kniha je nezbytná pro všechny studenty, učitele, investory..., a prostě všechny, kteří chtějí porozumět sobě, lidem i světu. Daniel Kahneman, psycholog, držitel Nobelovy ceny za ekonomi, nás v průlomové práci, označované Nassimem Talebem za stejně významné dílo, jakým byl kdysi Freudův „Výklad snů“, seznamuje se dvěma systémy, které řídí to, jak přemýšlíme a jak se rozhodujeme. Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalý, váhavý a logický.

Poutavý průvodce myslí nás v této čtivé knize vtahuje do dialogu o tom, jak přemýšlíme, a přitom odhaluje, v kterých situacích můžeme a kdy naopak nesmíme věřit své intuici (Systém 1) a také kdy a jak čerpat z přínosu pomalého myšlení (Systém 2). Nabízí praktické i poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i o


Recenze Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

Dáda U., 25. listopadu 2015Vynikajúce čítanie o chybách v úsudku, vrele odporúčam. Síce trochu náročnejší akademický štýl písania, Dan Ariely, od ktorého som sa k tejto knihe dostala, sa číta ľahšie, ale nakoniec som to prelúskala. A mala som pocit, že som na dobrodružnej objavnej ceste.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Daniel Kahneman: Myšlení - rychlé a pomalé

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.