BOWMORE SINGLE MALT WHISKY 12 let 0,7 L
BOWMORE SINGLE MALT WHISKY 12 let 0,7 L

TOP 23 BOWMORE SINGLE MALT WHISKY 12 let 0,7 L

70%
od 1 099 Kč
Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. . Legendární Islay whisky zrála v druhé nejstarší palírně na ostrově, založené roku 1779. Destilerie Bowmore odvozuje své jméno z keltského označení pro „velký útes“. Svou typickou slanost jejich lahůdky získávají právě díky unikátní poloze skladů poblíž mohutného útesu. V době přílivu odpočívají až 4…
Alza.cz Spolehlivý eshop
Za dopravu 59 Kč 20 dní
1 099 Kč Do eshopu

Parametry produktu

Klíčové vlastnosti

Název produktu: BOWMORE SINGLE MALT WHISKY 12 let 0,7 L
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 099 Kč
Maximální cena: 1 099 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3,50 bodů z 5
Hodnocení:
3.5

Popis produktu

Whisky Single Malt, země původu Skotsko, kraj Islay. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. . Legendární Islay whisky zrála v druhé nejstarší palírně na ostrově, založené roku 1779. Destilerie Bowmore odvozuje své jméno z keltského označení pro „velký útes“. Svou typickou slanost jejich lahůdky získávají právě díky unikátní poloze skladů poblíž mohutného útesu. V době přílivu odpočívají až 4 metry pod mořskou hladinou. VlastnostiKomplexní a perfektně vyvážená whisky s mnoha světovými oceněními lokalitu rozhodně nezapře. Snoubí se v ní zemité rašelinové tóny a medicínská chuť minerální vody typická pro jižní část ostrova Islay s vyzrálostí a kouřovým aroma známým ze severních whisky.Noty kouře jsou v jejím případě spíše slabší, což z ní dělá ideální volbu pro whiskové nováčky.  Bowmore 12y zraje v soudcích od sherry a bourbonu, kde nabírá svou teple jantarovou barvu i parádní aroma s náznakem sherry. Prim hrají tóny citrónu

Sladové whisky z ostrova Islay jsou pověstné svým silným rašelinovo-kouřovým aroma a Bowmore není výjimkou. Bowmore 12 YO, nejprodávanější whisky palírny Bowmore Distillery, v sobě ukrývá vše, co je pro tuto palírnu typické – sílu mořského příboje, jedinečnost zdejší větrné krajiny a tradici předávanou z generace na generaci. Je to komplexní a perfektně vyvážená whisky s mnoha světovými oceněními. Ve vůni jsou jemné tóny citrónové kůry a medu v příjemné rovnováze s charakteristickou bowmorskou kouřovostí. Plná lahodná chuť s nádechem rašelinového kouře, hebká sladová medovost, dlouhý pozvolný závěr.

Složení: voda, obilný destilát. 

 

Na zdraví!

Bowmore 12 yo je dvanáct let staré srdce řady Bowmore, které představuje nádhernou rovnováhu svými květinovými prvky a jemnými tóny rašeliny.

Má překvapivou chuť po sherry, která je kořeněná, vřesovitá, slaná.

Je velmi ucelená s velkým vývojem chuti.

Má teple jantarovou barvu a voní lehce po citronu a medu s rašelinným tónem v pozadí. Chutná sladce a delikátně, medově jemně kouřově s dlouhým jemným závěrem.

Tato 12 y.o. whisky je komplexní a dokonale vyvážená. Jemný citrón a sladký med doplňuje rašelinový kouř, což vede k lahodnému, dlouhému a jemnému zakončení. Výstřel rašelinového kouře do nádoby plné medu, doladěno citronovou kůrou.

Recenze

Celkové hodnocení

0
0%
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Váš názor nás zajímá!

Hodnocení je od spotřebitelů, kteří produkt zakoupili.