Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Barbara Cartland: Modrooká čarodějka

Knihy

Barbara Cartland: Modrooká čarodějka

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Toulky českou minulostí 3 - Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627) - Petr Hora. Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627). Jsme u významného milníku českých dějin. U památného letopočtu 1526. Tehdy, 29. srpna, byla nečekaně přetržena pětapadesátiletá éra panování ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Modrooká čarodějka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Barbara Cartland: Modrooká čarodějka koupíte i tady

Specifikace Barbara Cartland: Modrooká čarodějka

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 278 Kč

Třetí díl toulek českou minulostí se věnuje období od nástupu Habsbukrů (1526) k pobělohorskému stmívání (1627). ... a dál?

Produkt Barbara Cartland: Modrooká čarodějka

Barbara Cartland: Modrooká čarodějka - parametry

Název produktu: Barbara Cartland: Modrooká čarodějka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Toulky českou minulostí 3 - Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627) - Petr Hora. Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627). Jsme u významného milníku českých dějin. U památného letopočtu 1526. Tehdy, 29. srpna, byla nečekaně přetržena pětapadesátiletá éra panování Jagellonců v českém státě. Mladičký, dvacetiletý král Ludvík Jagellonský podstoupil se svou nekvalitní, nepříliš odhodlanou armádou nerovnou řež s přesilou tureckých nájezdníků u Moháče (na samém jihu dnešního Maďarska). Byl bleskově poražen a na útěku z bojiště se utopil v tamních močálech. Český svatováclavský trůn náhle osiřel právě tak jako uherský svatoštěpánský. Aktuálního obsahu nyní nabyly dřívější úmluvy Habsburků s Jagellonci o vzájemném dědění v podobném případě. A tak brzy po nešťastné moháčské bitvě získal českou královskou korunu třiadvacetiletý Ferdinand I. Habsburský. Nikdo v tom okamžiku nemohl tušit, že se Habsburci po následující čtyři věky, až do roku 1918, vladařského žezla v českém státě už nepustí... Kniha je doporučena Ministerstvem školství ČR jako četba k výuce dějepisu pro ZŠ a SŠ. Publikace: Toulky českou minulostí 3 - Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627) - Petr Hora. Petr Hora-Hořejš; Jiří BěhounekOd nástupů Habsburků k pobělohorskému stmíváníVIA FACTIKniha, čeština, 238 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.