Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí

Próza - beletrie

Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí

Hodnocení: 1x
  • 4

Cesta na konec tisíciletí - Jehošua Avraham B.. Cesta na konec tisíciletí Příběh se odehrává v roce 999, kdy se marocký židovský obchodník Ben Atar ožení s druhou manželkou. Tento krok, přirozený v prostředí východoafrické sefardské kultury, je zcela odmítnut jeho obchodním společníkem, synovcem žijícím v Paříži. A ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Cesta na konec tisíciletí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí koupíte i tady

Specifikace Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 221 Kč

Příběh se odehrává v roce 999, kdy se marocký židovský obchodník Ben Atar, ženatý se dvěma manželkami, dostane do svízelné situace: jeho bigamie, přirozená v prostředí východoafrické sefardské kultu ... a dál?

Produkt Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí

Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí - parametry

Název produktu: Avraham B. Jehošua: Cesta na konec tisíciletí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 357 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cesta na konec tisíciletí - Jehošua Avraham B.. Cesta na konec tisíciletí Příběh se odehrává v roce 999, kdy se marocký židovský obchodník Ben Atar ožení s druhou manželkou. Tento krok, přirozený v prostředí východoafrické sefardské kultury, je zcela odmítnut jeho obchodním společníkem, synovcem žijícím v Paříži. A tak Ben Atar podnikne krok, jehož neočekávané důsledky zcela změní osud jeho rodiny, vztahy s ostatními lidmi, obchodní zájmy a celý život. Aby zabránil hrozícímu konfliktu, vezme na svou každoroční obchodní cestu do Evropy obě své ženy ve snaze přesvědčit aškenázské příbuzné svého společníka o přirozenosti a výhodách mnohoženství. K vlastnímu překvapení se jeho přesvědčení setkává pouze s nepochopením, a tak se tato cesta stává počátkem hlubokého lidského dramatu, na jehož počátku stojí konflikt věrnosti a touhy, překvapivě rezonující s podobnými dilematy objevujícími se i v dnešní době. Jehošua brilantně načrtává kulisu středověkého světa s jeho morálkou a sensualitou a uvnitř střetu dvou odlišných židovských kultur odkrývá nejhlubší otázky týkající se původu mravního cítění, charakteru, lidských stereotypů a jejich konfliktů s láskou a vášní. Avraham B. Jehošua (1936) patří k nejvýraznějším izraelským spisovatelům současnosti. Je autorem deseti románů a řady povídkových sbírek, dramat a esejů, přeložených do desítek jazyků. Světový věhlas si získal už svým prvním románem Milenec (česky 2008), později vzbudily pozornost zejména romány Pan Mani (česky 2010), Molcho (česky 2012), Cesta na konec tisíciletí (1997) aj Všechna jeho díla vynikají psychologickou hloubkou postav i schopností zachytit složitou a rozporuplnou izraelskou společnost v jejích aktuálních projevech i historických kořenech. A. B. Jehošua je nositelem řady domácích i zahraničních literárních cen. Za svůj román Pan Mani získal mimo jiné Izraelskou státní cenu či National Jewish Book Award. Žije a působí v Haifě. Cesta na konec tisíciletí - Jehošua Avraham B. od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.