Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Anopyrin 400 mg 10 tablet

Léky

Anopyrin 400 mg 10 tablet

Hodnocení: 1x
  • 4

Léčivá látka:Acidum acetylsalicylicum 400 mg v 1 tabletěPomocné látky:kukuřičný škrob, mastek, glycin, uhličitan vápenatýIndikační skupinaanalgetikum, antipyretikumCharakteristikaPřípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu, ve vyšších ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.56211
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Anopyrin 400 mg 10 tablet koupíte i tady

Specifikace Anopyrin 400 mg 10 tablet

Kategorie Léky
Výrobce ZENTIVA
Nejnižší cena 18 Kč

Anopyrin 400 mg tlumí bolest, snižuje horečku a ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Přípravek se užívá při horečce a bolesti zejména při akutních respiračních chřipkových onemocněních a jiných akutních onemocněních horních cest dýchacích. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestech zad různého původu a po poradě s lékařem při neuralgii (bolest v průběhu nervů). Dávkování: Dospělí a dospívající od 16 let užívají každých 4-8 hodin 1-2 tablety. Maximální denní dávka 10 tablet nesmí být překročena a minimální » ... a dál?

Produkt Anopyrin 400 mg 10 tablet

Anopyrin 400 mg 10 tablet - parametry

Název produktu: Anopyrin 400 mg 10 tablet
Výrobce: ZENTIVA
Minimální cena: 18 Kč
Maximální cena: 26 Kč
Ušetríte až: 8 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Léčivá látka:Acidum acetylsalicylicum 400 mg v 1 tabletěPomocné látky:kukuřičný škrob, mastek, glycin, uhličitan vápenatýIndikační skupinaanalgetikum, antipyretikumCharakteristikaPřípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.Použití tzv. pufrovaných tablet mírní výskyt nežádoucích účinků na zažívací ústrojí.IndikacePřípravek se užívá při horečce a bolesti zejména při akutních chřipkových onemocněních. Dále při bolestech hlavy, kloubů, zubů, nervů a bolestech páteře různého původu.Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 16 let. KontraindikacePřípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na salicyláty nebo na některou pomocnou látku, při chorobné krvácivosti, při chirurgických zákrocích spojených s větším krvácením, při vředové nemoci, při průduškovém astmatu, ve věku do 16 let při současně probíhajícím horečnatém onemocnění. Kojící matky mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře.Přípravek nesmí být podáván ve třetím trimestru těhotenství, neboť by mohl způsobit vážné poškození plodu, mohl by vést k prodloužení či opoždění porodu a prodloužení krvácení.V průběhu prvního a druhého trimestru těhotenství nesmí být přípravek podáván, pokud to není zcela nezbytné. Pokud je však ze závažných důvodů přípravek podán ženám, které chtějí otěhotnět nebo jsou v prvním a druhém trimestru těhotenství, pak musí být podávaná dávka co nejnižší a doba léčby co nejkratší.Nežádoucí účinkyPřípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit poruchy zažívacího ústrojí (žaludeční nevolnost, zvracení, krvácení). Při dlouhodobém užívání se může vyskytnout zvýšená krvácivost, poruchy krvetvorby, poškození funkce jater a ledvin. U přecitlivělých osob může vyvolávat různé alergické projevy (astmatický záchvat, kožní vyrážky). U dětí s virovým onemocněním existuje možnost vzniku tzv. Reyova syndromu (poruchy vědomí, křeče, vysoké teploty).V případě výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.InterakceÚčinky přípravku Anopyrin 400 a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat.Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve, zvyšuje riziko krvácení z trávicího ústrojí při současné hormonální léčbě, zvyšuje účinek a nežádoucí účinky léků používaných pro léčbu revmatických onemocnění. Dále zesiluje účinek léků používaných při léčbě cukrovky a zesiluje nežádoucí účinky metotrexátu a sulfonamidů. Kyselina acetylsalicylová snižuje účinek léků působících na močové ústrojí.DávkováníNedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a mladistvých od 16 let je 1 - 2 tablety každých 4 - 8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Přípravek nepodávejte dětem a mladistvým do 16 let. Děti a mladiství smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem.Dávko


V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.